Max Payne kończy dziś 22 lata! Sam Lake z Remedy wspomina jedną z najlepszych gier akcji w dziejach

Gry
1031V
Max Payne
Igor Chrzanowski | 23.07.2023, 17:45

Dwie dekady w naszej branży to praktycznie wieczność, a kiedy myślimy sobie o tytułach, które mają na swoim koncie ponad 20 lat, wciąż pamiętamy wybitne tytuły z ery PlayStation 2, pierwszego Xboksa czy Nintendo GameCube.

Jednym z takich ponadczasowych klasyków jest oczywiście Max Payne, czyli przełomowa produkcja fińskiego studia Remedy Entertainment, którą to swego czasu na świat wydał sam Rockstar. Mimo, że Max Payne nie był pierwszą w dziejach grą korzystającą z systemu bullet-time, to właśnie z przygodami tytułowego policjanta kojarzymy ekscytujący bajer zaczerpany z kinowej trylogii Matriksa braci Wachowskich. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Dokładnie dziś mijają 22 lata od kiedy Max wskoczył do akcji i zaczął rozrabiać. Najpierw tytuł ukazał się na PC, potem na PlayStation 2 i konsoli Xbox, a kilka lat temu powrócił do nas za sprawą wstecznej kompatybilności od Xboksa i klasyków PS2 na konsolach PlayStation. Graliście? 

PS - Tweet Sama Lake'a zawiera błąd, który autor wspomniał w kolejnym wpisie, więc po prostu podmieniłem w tłumaczeniu czerwiec na lipiec. 

MAX PAYNE został wydany po raz pierwszy 23 lipca 2001 roku, 22 lata temu. Wszystkiego najlepszego, Max

Źródło: Twitter

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper