HBO sprzeda ekskluzywne produkcje platformie Netflix? Korporacje prowadzą rozmowy w sprawie licencji

Filmy/seriale
1591V
HBO Max logo
Iza Łęcka | 21.06.2023, 07:35

Warner Bros. Discovery nadal szuka dodatkowego źródła dochodów i planuje zrezygnować z ekskluzywności niektórych swoich produkcji. Według najnowszego raportu koncern planuje sprzedać niektóre projekty największej konkurencji, czyli platformie Netflix.

Redakcja Deadline informuje o zaskakującym obrocie spraw – Warner Bros. Discovery chce sprzedać część swoich ekskluzywnych produkcji. Korporacja odpowiedzialna za przygotowanie między innymi „The Last of Us” czy też „Gry o tron” miała zaoferować wybrane historie Netflixowi.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jeśli doniesienia zostaną potwierdzone, a umowa sfinalizowana, to pierwszy raz od ponad dekady propozycje HBO znajdą się w bibliotece konkurencyjnego SVOD w Stanach Zjednoczonych. Dziennikarze Deadline przekazali, iż ustalenia obejmują między innymi serial „Niepewne”, którego emisję zakończono w 2021 roku, po zaoferowaniu 5. sezonów, ale potwierdzono jednocześnie, że „odmawiane są także inne tytuły”.

Co ciekawe, nawet „weterani HBO” mieli sprzeciwiać się omawianemu pomysłowi, ale zwyciężyły argumenty finansowe – Warner Bros. Discovery ciągle dąży do jak największych oszczędności i zyskania dodatkowych pieniędzy.

Warto podkreślić, że David Zaslav, CEO Warner Bros. Discovery, już na początku objęcia stanowiska zasugerował, że jest otwarty na rezygnację z wyłączności i chciałby udostępniać poszczególne tytuły w ramach licencji – z tego powodu chociażby „Westworld” wzmocniło katalog Roku i Tubi.

Obecnie obserwujemy jednak niezwykle nietypową sytuację – Netflix jest liderem rynku SVOD, tymczasem jeden z największych konkurentów oferuje serwisowi część własnego portfolio. Możemy podejrzewać, że Warner Bros. Discovery nie zrezygnuje z ekskluzywności najmocniejszych IP, lecz nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co przyniesie przyszłość i jakie są plany włodarzy koncernu.

Źródło: Deadline

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper