Prezes Nintendo o następcy Switch: konsola nowej generacji wykorzysta w pełni system Nintendo Account

Gry
3551V
Switch Lite1
Bartosz Dawidowski | 27.06.2023, 10:49

Nintendo zaczyna już mówić o następcy Switch, czyli swojej konsoli nowej generacji, na którą pewnie poczekamy jeszcze długi czas.

Pomimo licznych pogłosek na temat "Switch Pro", Nintendo nadal nie przedstawiło żadnych informacji ani planów na temat swojej kolejnej konsoli. Coś może zmienić się jednak w najbliższych kilkunastu miesiącach. Prezes japońskiej korporacji, podczas spotkania finansowego z inwestorami, zapowiedział, że przejście do "sprzętu nowej generacji od Nintendo" będzie bardzo płynne i proste dla obecnych użytkowników Switch.

Dalsza część tekstu pod wideo

Shuntaro Furukawa powiedział, że Nintendo planuje w pełni wykorzystać możliwości systemu Nintendo Account w wykonaniu przejścia od obecnej konsoli do "następcy Switch".

"Jeśli chodzi o przejście od Switch do sprzętu nowej generacji od Nintendo, to chcemy zrobić jak najwięcej, by zapewnić jak najpłynniejszy proces przesiadki dla naszych klientów, dzięki wykorzystaniu Nintendo Account" - stwierdził Shuntaro Furukawa.

Shuntaro Furukawa podkreślił, że istnieje już ponad 290 milionów Nintendo Accounts (założonych przez użytkowników smartfonów i konsol). Jeśli chodzi o nową konsolę od Nintendo, to - jak łatwo się domyślić - na spotkaniu z inwestorami nie pojawiły się inne informacje. Można spodziewać się, że na taki hardware od japońskiej firmy jeszcze sporo poczekamy.

Źródło: https://www.nintendolife.com/news/2023/06/shuntaro-furukawa-switch-successor-will-utilise-the-nintendo-account-system

Komentarze (96)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper