Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1 bez wsparcia myszki i klawiatury na PC. Konami może zmienić plany

Gry
780V
Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1
Wojciech Gruszczyk | 22.06.2023, 14:59

Na Steam pojawiła się karta produktu Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1, która zwiastuje nietypowe rozwiązanie w przypadku rozgrywki na PC. Konami najwidoczniej nie zdecydowało się na przygotowanie dodatkowego wsparcia dla klawiatur oraz myszek.

Gry z zestawu Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1 mają już swoje lata, ale część produkcji nigdy nie trafiła na Xboksy oraz komputery osobiste. W przypadku konsol Microsoftu nie pojawi się tutaj żaden problem, ponieważ gracze mogą liczyć na swobodną rozgrywkę na kontrolerach, ale sytuacja komplikuje się w przypadku PC.

Dalsza część tekstu pod wideo

Na Steam pojawiła się karta Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1, na której pojawiła się adnotacja dotycząca braku obsługi rozgrywki na myszkach i klawiaturach. Firma niespodziewanie postanowiła tymczasowo usunąć produkcję z platformy Valve.

Uwaga: METAL GEAR SOLID - Master Collection Version wymaga kontrolera do gry. Gra za pomocą klawiatury i myszki nie jest obsługiwana

Z jednej strony nie jest to zaskakująca wiadomość, ponieważ Konami lata temu nie opracowało takiego wsparcia w przykładowo Metal Gear Solid 3, jednak przenosząc produkcje na nową platformę firma mogła się postarać o przygotowanie rozgrywki na odpowiednim sprzęcie.

Pozostaje mieć nadzieję, że firma zmieniła zdanie i gdy Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1 powróci na Steam, to otrzymamy pozytywną informację... choć biorąc pod uwagę okoliczności sytuacja może wyglądać różnie.

Źródło: dsogaming

Komentarze (50)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper