Diablo 4 ustanawia historyczny rekord Blizzarda. Gra wygenerowała 666 mln dolarów

Gry
2517V
Diablo 4 Lilit
Iza Łęcka | 13.06.2023, 07:32

Amerykańskie studio może poszczycić się kapitalnym startem nowej odsłony Diablo. Jest to oficjalnie najszybciej sprzedająca się gra w historii korporacji, co potwierdza, jak solidny produkt stworzyły zespoły, które w ostatnich latach mierzyły się z wieloma problemami.

Od czasu premiery śmiałkowie spędzili w Diablo 4 ponad 276 mln godzin, czyli ponad 30 tysięcy lat. Nadal najpopularniejszą klasą jest czarodziejka, aż 163 graczy dobiło do 100 lvl na hardcorze, a 6263 osoby dokonały podobnego wyczynu na softcorze. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Z ponad 276 milionami godzin spędzonymi w #DiabloIV, to była piekielna premiera. A to dopiero początek.

Blizzard po raz kolejny przekazał, że to dopiero początek wszelkich atrakcji Diablo 4 w zaledwie 5 dni od premiery wygenerowało 666 mln dolarów! Nie powinniśmy liczyć na dokładne ujawnienie liczby sprzedanych egzemplarzy, choć klienci mogli kupić już około 10 mln sztuk produkcji.

Mike Ybarra, prezes Blizzard Entertainment, skomentował sukces następującymi słowami:

W imieniu Blizzarda chcemy podziękować milionom graczy na całym świecie, którzy zanurzyli się w Diablo IV. Diablo IV jest wynikiem współpracy naszych niesamowitych zespołów, które tworzą i wspierają gry definiujące gatunek, budują legendarne światy i inspirują wspomnienia na całe życie. Jesteśmy zaszczyceni reakcją, dumni z zespołu i nadal zobowiązani do słuchania naszych graczy i zapewnienia, że Diablo będzie nadal przekraczać oczekiwania przez wiele lat.

Blizzard potwierdził także, że gracze nie tylko chętnie sprawdzali Diablo 4, ale również spędzali czas na streamach, dzięki czemu tytuł był najchętniej oglądaną produkcją od 1 do 9 czerwca bijącą kolejne rekordy studia – najchętniej streamowanej i oglądanej pozycji. 

Twórcy mają okazałe plany na rozbudowę gry – jednocześnie powstają dwa duże dodatki oraz dwa sezony nowej zawartości. 

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Diablo IV.

Źródło: Activision

Komentarze (132)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper