Diablo 4 gigantycznym hitem! To „najszybciej sprzedająca się gra Blizzarda w historii”

Gry
3746V
Diablo 4
Wojciech Gruszczyk | 06.06, 17:26

Blizzard właśnie potwierdził pierwsze wyniki Diablo 4. Tak jak mogliśmy się spodziewać – tytuł cieszy się ogromnym zainteresowaniem i Blizzard może mówić o rekordowej premierze.

Blizzard nie czekał na koniec pierwszego dnia od pełnej premiery i firma właśnie potwierdziła pozytywne informacje – „Diablo 4 ustanowiło nowy rekord jako najszybciej sprzedająca się w gra w historii Blizzard Entertainment”.

Korporacja nie potwierdziła dokładnego wyniku sprzedanych egzemplarzy, ale ujawniła, że fani chętnie wskoczyli na serwery, by spędzić w grze wiele godzin:

W ciągu czterech dni od uruchomienia wczesnego dostępu 1 czerwca, w Diablo IV grano przez 93 miliony godzin, czyli ponad 10 000 lat - to odpowiednik grania 24 godziny na dobę od początku ludzkiej cywilizacji

Na dokładne rezultaty produkcji musimy jeszcze zaczekać, jednak bardzo możliwe, że Blizzard będzie chciał zaczekać kilka dni, by przedstawić konkrety wynik – w końcu nadal nie zakończył się premierowy dzień.

Na pewno warto przypomnieć, że Blizzard na przestrzeni lat zaoferował graczom szereg hitów, które osiągnęły wielkie sukcesy, ale to właśnie Diablo 4 zanotowało najlepszy start w historii całej firmy.

Rod Fergusson, dyrektor generalny Diablo, nie ukrywa wielkiego zadowolenia: 

To moment, do którego zespół Diablo IV przygotowywał się przez wiele lat. Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy zaoferować graczom najbogatszą historię, jaką kiedykolwiek opowiedziano w grze Diablo. Gracze mają do wyboru szereg możliwości, w tym personalizację postaci, wyposażenie spersonalizowanych umiejętności do walki z przerażającymi demonami lub zbieranie legendarnych łupów, które wspierają Twój styl gry i odkrywanie nowych. Od pierwszej zapowiedzi gry w 2019 roku wsparcie milionów graczy z całego świata doprowadziło nas do wydania naszej mrocznej wizji Sanktuarium. Witaj Lilith, Błogosławiona Matko.

W kilku sukces skomentował także Mike Ybarra, prezes Blizzard Entertainment

Naszą wizją w Blizzardzie jest tworzenie legendarnych doświadczeń, którymi wszyscy będą mogli się dzielić, a Diablo IV to niesamowita realizacja tej wizji. Dzięki wysoce konfigurowalnej rozgrywce, wciągającej fabule i mnóstwu opcji angażowania się w świat, ten mistrzowsko wykonany obraz uniwersum Diablo jest znakomitym przykładem tego, do czego zdolne są nasze utalentowane zespoły deweloperskie. Niezależnie od tego, czy jesteś weteranem serii, czy po raz pierwszy nurkujesz w Sanktuarium, witamy graczy na globalnej premierze Diablo IV.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Diablo 4.

Źródło: Informacja prasowa - Blizzard

Komentarze (209)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper