Netflix rozpoczął banowanie urządzeń w Polsce. Komunikat wymusza ustalenie głównego „gospodarstwa domowego”

Filmy/seriale
7667V
Netflix blokada TV
Iza Łęcka | 05.06, 07:01

Były zapowiedzi, następnie oficjalny komunikat, w końcu przyszedł czas na konkretne działania streamingowego giganta. Netflix przystąpił do wysyłania subskrybentom dzielącym dostęp do kont na platformie komunikat z prośbą o wskazanie głównego gospodarstwa domowego. Po ustaleniu, gdzie dokładnie znajduje się opłacający abonament, pozostałe osoby korzystające z hasła i niemieszkające w tym samym miejscu doświadczą blokady usługi. 

Włodarze Netflixa mają pełną świadomość, że miliony klientów platformy współdzielą dostęp do serwisu i choć jeszcze kilka lat temu zachęcano do „udostępniania haseł”, położenie przedsiębiorstwa stało się coraz trudniejsze. Na rynku pojawiła się mocna konkurencja, z zeszłym roku odnotowano spory spadek liczby subskrybentów, a walka o każdego widza trwa.

W zeszłym miesiącu informowaliśmy, że platforma również w Polsce opublikowała oficjalny komunikat, w którym przedstawiono szczegóły nowego podejścia wobec dzielenia kont – od tego czasu pierwsi użytkownicy otrzymywali wiadomości.

Klient po zobaczeniu stosownego komunikatu musi ustalić, czy korzysta z telewizora, smartfona lub innego urządzenia w swoim „gospodarstwie domowym”. Jeśli tak jest, po szybkiej weryfikacji wiadomości wysłanej drogą e-mailową, we wskazanej lokalizacji można oglądać filmy, seriale, animacje czy dokumenty dostępne na Netflixie zgodnie z wykupionym planem abonamentowym.

Czy to Ty chcesz zaktualizować gospodarstwo domowe Netflix?

Witaj! Otrzymaliśmy prośbę o zaktualizowanie gospodarstwa domowego Netflix na Twoim koncie. Gospodarstwo domowe Netflix to zbiór urządzeń służących do korzystania z serwisu Netflix, które są powiązane z Twoim połączeniem internetowym. Jeżeli ta prośba pochodzi od Ciebie lub kogoś, kto z Tobą mieszka, możesz zaktualizować swoje gospodarstwo domowe Netflix poniżej. Jeżeli prośba nie pochodzi od Ciebie, rozważ zmianę hasła.

System działa sprawnie i można bardzo szybko odblokować urządzenie, gdy zobaczycie powyższą wiadomość.

Źródło: Własne

Komentarze (234)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper