Netflix został pozwany na 2 mld dolarów przez Egipcjan za „zniekształcenie wizerunku” Kleopatry

Filmy/seriale
6355V
Królowa Kleopatra
Wojciech Gruszczyk | 02.06, 14:32

Jedna z ostatnich głośnych produkcji platformy Netflix wciąż wywołuje skrajne emocje. Egipcjanie nie zamierzają jednak odpuścić i zdecydowali się pozwać platformę streamingową za dokument „Królowa Kleopatra”. 

Jada Pinkett Smith opracowała dla korporacji Netflix nową propozycję, która wywołała prawdziwą burzę, ponieważ produkcja ma pokazywać „nieprawdziwy wizerunek Kleopatry”. 

Serial został zmiażdżony przez widzów i krytyków, odtwórczyni głównej roli stwierdziła, że jest to „czysty rasizm”, a nawet jeden z prawników poinformował o pozwie – Mahmoud a-Semary rozpoczął prawne kroki przeciwko korporacji, ponieważ jego zdaniem obsadzenie czarnoskórej aktorki do roli Kleopatry to „przestępstwo” i Netflix powinien zostać wyłączony w Egipcie. 

Egipcjanie jednak nie dają za wygraną i żądają 2 mld dolarów za „zniekształcenie wizerunku” Kleopatry – prawnicy żądają bardzo wysokiego odszkodowania, ale trudno powiedzieć, czy mogą w tej sytuacji liczyć na jakiekolwiek zwycięstwo.

Sytuacja jednak nabiera coraz to większego rozgłosu i możemy podejrzewać, że w przyszłości twórcy podobnych historii będą z większą rozwagą podchodzić do castingów.

Źródło: unilad

Komentarze (84)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper