Street Fighter 6 wielkim sukcesem na Steam. Gra pobiła rekordy i jest najpopularniejszą bijatyką na platformie

Gry
1012V
Street Fighter 6
Iza Łęcka | 02.06, 12:51

Japończycy mogą otwierać szampany. Najnowsza część Street Fighter wkroczyła na arenę i znokautowała konkurencję, przyciągając wielu odbiorców. Wcześniejsze rezultaty gier należących do gatunku jasno pokazują, że mamy do czynienia z najpopularniejszą bijatyką w historii Steam.

W ostatnich latach Capcom może pochwalić się wieloma sukcesami i udanymi debiutami produkcji – szczególnie cieszy fakt, że do tego grona dołączają deweloperzy odpowiedzialni za Street Fighter 6. Tytuł otrzymał znakomite noty, recenzenci wielokrotnie zachwalali i doceniali opracowane tryby oraz klimat pozycji, a bardzo pozytywne przyjęcie przełożyło się na zainteresowanie grą na platformie Valve.

Street Fighter 6 w premierową noc (z czwartku na piątek) odnotował ponad 65 tysięcy graczy w jednym momencie – ostatnim rekordzistą w gatunku był Mortal Kombat 11, który w chwili debiutu przyciągnął 35 tysięcy fanów bijatyk.

Możemy śmiało przypuszczać, że pierwsze godziny od startu były dopiero wstępem do większej frekwencji, a wielu odbiorców dopiero przystąpi do rozgrywki.

Tak znakomity rezultat jest również obiecującą prognozą dla wszystkich sympatyków bijatyk, którzy chcą, by Capcom jak najdłużej rozwijał produkcję – świetne oceny, dobre opinie na temat rozgrywki i duża baza odbiorców na pewno skłonią zespół do dalszych prac. Przypomnijmy, że studio już zapowiedziało serię wojowników, którzy zmierzają do gry w następnych 12 miesiącach.

undefined

Źródło: SteamDB

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper