Diablo 4 – premiera z wielkimi problemami na PS5 i PS4. Gracze są wściekli, Blizzard szuka rozwiązania

Gry
6549V
Diablo 4 premiera problemy
Iza Łęcka | 02.06, 07:00

Na kilka minut przed godziną 1:00 ruszyły serwery Diablo 4 dla użytkowników droższych edycji, ale nie wszyscy mogli spokojnie wskoczyć na serwery i rozpocząć walkę o oczyszczenie Sanktuarium ze wszelkiego zła. Gracze zgłaszają problem z licencją.

Blizzard podkreślał, że przeanalizował wszystkie etapy testów, wyciągnął wnioski i przygotował serwery na premierę Diablo 4. O właściwej godzinie wielu entuzjastów siekania bez przeszkód wskoczyło na serwery i przystąpiło do rozgrywki, jednakże część klientów korzystających z konsol PlayStation natrafiła na komunikat: „Nie znaleziono ważnej licencji Diablo IV. (Kod 315306)”.

Niedogodności prawdopodobnie doświadczają wyłącznie właściciele konsol PlayStation. Blizzard potwierdził problem – deweloperzy szukają rozwiązania wszelkich kłopotów:

Otrzymujemy raporty dotyczące użytkowników PlayStation doświadczających błędów nieprawidłowej licencji. Obecnie zespół bada tę sprawę i zaktualizujemy informacje, gdy tylko uzyskamy więcej szczegółów.

Jednocześnie przedstawiciele studia  przekazali, że Sony także pracuje nad znalezieniem przyczyny błędu:

Sony również prowadzi obecnie dochodzenie. Będziemy aktualizować wiadomość, gdy tylko dowiemy się więcej.

Jak możecie się spodziewać, w mediach społecznościowych natrafimy na szereg bardzo negatywnych komentarzy graczy, którzy nie są w stanie sprawdzić produkcji – uczestnicy podkreślają, że zapłacili więcej pieniędzy, by szybciej rozpocząć walkę, tymczasem uruchomienie produkcji jest niemożliwe.

Wielu podkreśla także, że została im odebrana możliwość walki o specjalną nagrodę – przed premierą Blizzard zapowiedział konkurs, w którym liczy się zdobycie 100. poziomu doświadczenia w trybie hardcore.

Błąd nie pojawił się na Xboksach oraz PC, zatem pierwsi szczęśliwcy od godziny 1:00 bez przeszkód cieszą się rozgrywką.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Diablo 4.

Źródło: Diablo

Komentarze (352)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper