W Death Stranding 2 pojawi się „wiele nowych postaci”, ale gra potrzebuje czasu. Kojima odpowiada za casting

Gry
1349V
Death Stranding 2
Iza Łęcka | 01.06, 08:29

Hideo Kojima udostępnił następne szczegóły z prac nad Death Stranding 2. Niestety, nie powinniśmy oczekiwać na rychły debiut pozycji, bowiem nadal trwają nagrania z aktorami. Deweloper nieustannie poszukuje gwiazd, które dopełnią produkcję.

Death Stranding 2 po raz pierwszy mogliśmy podziwiać w zeszłym roku, lecz jak dotąd Kojima Productions milczy w kwestii prawdopodobnej premiery.  Wiele na to wskazuje, że gracze oczarowani enigmatycznym światem i przygodą Sama Portera będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Dopracowywanie tytułu wciąż trwa.

Hideo Kojima systematycznie publikuje w mediach społecznościowych efekty swoich prac i dzieli się materiałami z poszczególnych etapów projektów. W serii ostatnich wpisów na Twitterze Japończyk potwierdził, że nie zakończył nagrań z aktorami głosowymi – poszukiwanie artystów, którzy mogliby wcielić się w bohaterów, nadal trwa, a w castingach aktywny udział bierze doświadczony deweloper.

Członkowie obsady są wybierani nie tylko ze względu na jakość głosu, grę aktorską i dopasowanie do postaci, ale także ze względu na ich harmonię z innymi postaciami i chemię na planie. Ponieważ nie wybieramy obsady według konkretnych kryteriów, chemia między członkami obsady i atmosfera, którą tworzą na planie, są ważniejsze niż cokolwiek innego.

Nagrania nie zostaną jeszcze ukończone przez jakiś czas, ale myślałem o obsadzeniu japońskiego dubbingu dla głównych nowych postaci w "DS2". W ciągu ostatnich kilku lat uczyłem się, oglądając anime, których normalnie nie oglądam i próbując oglądać dubbingowane wersje treści streamingowych, a także BD. Casting jest kluczem zarówno dla aktorów w DS2, jak i aktorów głosowych w japońskiej wersji lektorskiej. Nie mogę tego zostawić innym. Myślę, że to zadziała, choć nie złożyłem jeszcze oferty. Zastanawiam się, czy ją przyjmą.

Twórca czuwa nad procesem poszukiwania aktorów, którzy wcielą się w główne postacie z Death Stranding 2. Kluczowym warunkiem - oprócz oczywistych umiejętności - jest również pozytywna relacja, jaka wywiąże się między członkami zespołu.

Ponieważ spędzę bardzo dużo czasu pracując z aktorami i aktorami głosowymi, nie pozwalam agencjom zajmować się castingami. Oczywiście prosimy agentów o pomoc na etapie kontraktu. Podczas filmowania, nagrywania głosów i tworzenia gier często pojawiają się różne problemy. Poprawki i zmiany planów są na porządku dziennym. Wybrałem aktorów i aktorki DS2 jako specjalnych partnerów, z którymi mogę wspólnie walczyć.

Kojima przyznał również, że w grze znajdzie się „wiele nowych postaci”, co wymusiło na studiu dłuższe poszukiwania odpowiednich osób.

Źródło: Hideo Kojima

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper