Spider-Man 2 pokaże „uzależnienie” od symbiota. Aktor głosowy zdradza ekscytujące szczegóły

Gry
1162V
Spider-Man 2
Iza Łęcka | 01.06, 09:55

Insomniac Games opublikowało pierwszy materiał prezentujący rozgrywkę ze Spider-Man 2, jednakże to dopiero początek prezentacji wielu smaczków produkcji. Yuri Lowenthal podzielił się kilkoma interesującymi informacjami.

Aktor głosowy był gościem panelu MomoCon 2023, gdzie nieco opowiedział o swojej współpracy z niezwykle aktywnym studiem PlayStation. Lowenthal wciela się w głównego bohatera, który w kolejnej przygodzie zmierzy się z nie lada wyzwaniem. Jednym z istotnych motywów nowej części będzie mroczna współpraca z Symbiotem, który sukcesywnie będzie przejmował ciało Petera Parkera.

Nie macie pojęcia... Wrzucili to [nagranie] i bardzo się cieszę, że w końcu coś pokazali.... Zwróciliśmy szczególną uwagę na to, kiedy Spidey jest zwykłym, szczęśliwym Spideyem, a kiedy Spideyowi coś się dzieje [w związku z Symbiotem - przyp. red.]. To ma wiele odcieni. Widzieliście niektóre z nich w zwiastunie, który właśnie opublikowali, ale tak naprawdę jeszcze nic nie widzieliście...

Jak wskazuje aktor, deweloperzy pracowali „naprawdę ciężko”, by pokazać jak symbiot przejmuje coraz większą kontrolę nad superbohaterem – przed graczami szereg emocjonujących momentów.

Pracowaliśmy naprawdę ciężko jako zespół, aby znaleźć właściwe ujęcie, ponieważ czasami, kiedy po prostu wpadałem w furię, brzmiało to po prostu komicznie. Musieliśmy znaleźć sposób i zakorzenić to wszystko, nawet jeśli nie była to rzeczywistość, musieliśmy być zakorzenieni w rzeczywistości.

Insomniac Games i Yuri Lowenthal w trakcie prac wiele uwagi poświęcili zagadnieniu uzależnienia i zachowaniom ludzi mierzących się z tego typu przeciwnościami. Wszystko po to, by jak najpełniej pokazać zawiłą relację Spider-Mana i Symbiota.

(...)Przyjrzeliśmy się uzależnieniom ludzi i ich zachowaniom. To właśnie było dla nas inspiracją i sposobem na znalezienie odpowiednich poziomów. Nie zawsze jest tak samo, za każdym razem. Więc tak, uzależnienie jest moją oczywistą odpowiedzią.

Myślę, że wszyscy mamy w sobie [ten gniew]. Czasami jest to po prostu trudniej lub łatwiej dostępne, w zależności od tego, jak blisko to odczuwamy... Zanim zacząłem grać Sasuke, grałem tylko młodych, dzielnych bohaterów, którym nie przydarzyło się nic złego. Aby to zmienić, musiałem trochę pokopać, ale generalnie jestem szczęśliwym facetem. Wiecie, czuję wściekłość, gniew i smutek, ale po prostu muszę kopać trochę głębiej...

Dla odbiorców preferujących wątek Symbiota jest to bardzo dobra wiadomość. Możemy podejrzewać, że relacja postaci będzie głównym elementem fabuły oraz istotnym czynnikiem wpływającym na gameplay w Spider-Manie 2.

Źródło: The Direct

Komentarze (57)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper