Twórcy Final Fantasy XVI chcą „ostrożnie przygotowywać wersję na PC”. Square Enix nie będzie się śpieszyć

Gry
1189V
Final Fantasy XVI
Iza Łęcka | 01.06, 07:43

Square Enix kilka miesięcy temu zapowiedziało, że nowa odsłona Final Fantasy znajdzie się w przyszłości również na komputerach osobistych. Obecnie zespół w całości koncentruje się na wersji przeznaczonej na PS5, zatem na przygodę na PC przyjdzie nam sporo zaczekać.

Final Fantasy XVI zmierza aktualnie na PS5, lecz nie jest żadną tajemnicą, że proces dopracowania produkcji i dostosowania jej do możliwości konsoli wspierali inżynierowie z Sony. Dzięki temu zabiegowi deweloperzy mogli ulepszyć grę i skupić się na wyciśnięciu z PlayStation 5 wszystkich soków – choć nie możemy liczyć na stałe 60 klatek na sekundę.

Sony zagwarantowało sobie 6-miesięczną ekskluzywność dla PlayStation 5, lecz Naoki Yoshida już wcześniej uprzedził, że jest mało prawdopodobne, by gra mogła trafić na PC automatycznie po zakończeniu okresu czasowej wyłączności.

W ostatnim wywiadzie producent stwierdził, że pomimo planów o stworzeniu przygody na następnej platformie, zespół ostrożnie podchodzi do tego przedsięwzięcia – wypowiedź sugeruje, że prace jeszcze nie wystartowały. Podczas rozmowy z dziennikarzami serwisu ASCII Yoshida wspomniał, że deweloperzy chcą podejść do projektu z rozwagą, ale dopiero po wydaniu wersji przeznaczonej na PS5.

Planujemy również ostrożnie pracować nad rozwojem wersji PC po premierze.

W obliczu licznych portów na PC, które w czasie debiutu nie odznaczają się zadowalającą jakością, deweloperzy rzeczywiście nie powinni się śpieszyć – zdecydowanie dogodniejszym planem wydaje się wprowadzenie na rynek dopracowanego produktu. Tym samym możemy przypuszczać, że Final Fantasy XVI trafi na komputery osobiste w drugiej połowie 2024 roku lub nawet na początku 2025 roku – wiele zależy od harmonogramu Square Enix.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Final Fantasy XVI.

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (48)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper