Najnowsza gra PlayStation mierzy się z wielką krytyką: „Dokładnie takiej gry NIE chcemy”

Gry
5197V
PlayStation Studios
Wojciech Gruszczyk | 26.05, 17:47

Ostatni PlayStation Showcase zaprezentował kilka nowych gier od zespołów PlayStation, ale pierwsza produkcja studia Haven mierzy się z dużą krytyką. Fani japońskiej korporacji podkreślają, że właśnie takiej pozycji nie chcą od zespołów Sony.

Na dobry początek wielkiego pokazu PlayStation zobaczyliśmy pierwszy zwiastun Fairgame$, czyli pierwszą pozycję studia Haven. Deweloperzy przygotowują grę-jako-usługę, która prawdopodobnie zadebiutuje na PS5 i PC. Aktualnie jednak nie otrzymaliśmy wielu konkretów na temat propozycji – choć bardzo możliwe, że twórcy pozwolą nam wypróbować tytuł przed premierą.

Można jednak odnieść wrażenie, że Fairgame$ nie wzbudza oczekiwanych reakcji, ponieważ pierwszy materiał z gry zobaczyło zaledwie 135 tysięcy graczy i aż 10 tysięcy osób wyraziło negatywną reakcję (łapka w dół) na temat filmu.

undefined

Krytyka pojawia się również w komentarzach, gdzie większość graczy podkreśla ważny szczegół – społeczność podobno nie chce „takich gier od PlayStation”.

Trzeba na pewno zaznaczyć, że Sony i Haven aktualnie nie ujawniło żadnych konkretów z Fairgame$, ale opublikowany trailer sugeruje, że jest to produkcja PvP lub PvPvE, w której grupy graczy będą zajmować się rabunkami. Twórcy najwidoczniej wrzucą zespoły na jedną mapę i zwycięzcy zgarną skarb.

Opinie na temat Fairgame$ są jednak bardzo krytyczne:

Kiedy zespoły marketingowe nauczą się, że lepiej nie marnować budżetu deweloperskiego na zwiastun CGI, który nic nie wnosi, skoro można poczekać i pokazać nam, jak gra faktycznie wygląda.

Nie prosiłem o to studia PlayStation. To wygląda jak średniak Ubisoftu

to będzie kolejna gra kooperacyjna dla 4 graczy typu looter shooter z generycznymi statystykami postaci.

Wygląda na to, że będzie to jedna z najbardziej zapomnianych gier w historii! Po prostu kompletne marnotrawstwo wysiłku i zasobów

"Dziękujemy wszystkim naszym graczom, ale niestety kończymy wsparcie" 1 rok później.

Dokładnie takiej gry NIE chcemy.

Na PlayStation jesteśmy dla gier narracyjnych dla jednego gracza, a nie tego rodzaju rzeczy, które widzieliśmy już wszędzie 1000 razy.

Wśród komentarzy pojawiają się nawiązania do HYENAS, czyli nowej gry Creative Assembly, ponieważ Fairgame$ wygląda bardzo podobnie do pozycji wydawanej przez Segę.

Wygląda to niemal dokładnie jak HYENAS... który jest już w wersji alfa.

To jest dokładnie jak ta gra od Segi, która właśnie debiutuje

A Wy co sądzicie o Fairgame$?

Źródło: YouTube.com

Komentarze (180)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper