Wiedźmin od Netflix – 3. sezon pokaże biseksualność jednego z głównych bohaterów. Fani nie będą zadowoleni

Filmy/seriale
3384V
Wiedźmin Netflix
Wojciech Gruszczyk | 25.05, 13:58

Netflix postanowił rozbudować kolejną ze znanych postaci z uniwersum Andrzeja Sapkowskiego. Korporacja bardzo dobitnie pokaże biseksualność jednego z bohaterów, co biorąc pod uwagę okoliczności... może nie spodobać się wielu widzom i fanom IP.

Netflix zapowiedział, że 3. sezon „Wiedźmina” ma zaoferować wiele wątków znanych z książek i twórcy chcą ratować opowieść w oczach oddanych fanów uniwersum Andrzeja Sapkowskiego. Sytuacja jednak wydaje się problematyczna, ponieważ okazuje się, że twórcy bardzo swobodnie operują stworzonymi wcześniej postaciami.

UWAGA NA POTENCJALNY SPOILER

Od kilku dni wśród fanów „Wiedźmina” rozgrzała dyskusja na temat orientacji seksualnej Jaskra – opublikowany zwiastun miał sugerować, że postać jest biseksualna.

Nie musieliśmy długo czekać na potwierdzenie, ponieważ niezawodna redakcja Redanianintelligence dotarła do ekipy zajmującej się serialem i potwierdziła orientację popularnego towarzysza Geralta:

Możemy potwierdzić, że to, co niektórzy z naszych czytelników zakładali już dawno temu, jest prawdą. Jaskier jest biseksualny, a jego ukochanym w 3. sezonie Wiedźmina jest Radowid. Po pierwsze, musimy jeszcze raz przypomnieć stare przesłuchanie księcia Radovida z Redanii, który w serialu nie jest synem króla Vizimira, ale jego młodszym i sprytniejszym bratem.

Podczas tego przesłuchania Radovid flirtuje z Jaskierem, przez co bard czuje się niezręcznie. Rzuca nawet sugestywny komentarz na temat Jaskra, pokazując mu, jak gra na "swoim instrumencie".

Wiemy, że ta scena lub jej bardzo bliska wersja trafiła do serialu i że później jest więcej momentów flirtu i chemii między Radovidem i Jaskierem. Mężczyźni rozwijają romantyczną relację w trakcie sezonu. A później Jaskier i Radovid w końcu się całują.

Widzowie będą mogli zobaczyć nawet scenę pocałunku i wiele na to wskazuje, że będzie to... prawdziwa miłość. Lauren Hissrich w nowym felietonie Tudum potwierdziła, że Jaskier w 3. sezonie się zakocha:

Jaskier się zakocha. I to w postaci, którą fani znają [i która] nadal pojawia się w książkach. Więc to, co wydarzy się między nimi w tym sezonie, będzie miało skutki przez bardzo długi czas.

Showrunnerka potwierdziła, że romans został zaprezentowane „zgodnie z prawdą” z odpowiednim „wyczuciem i ostrożnością, bez uciekania się do stereotypów”. Lauren Hissrich ma nadzieję, że ekipie udało się stworzyć „coś wyjątkowego, sapioromantyczny i sapioseksualny [związek], który jest tak samo niedoskonały jak każdy inny związek w tym serialu”.

Źródło: Redanianintelligence

Komentarze (212)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper