Łukasz Kucharski Łukasz Kucharski 05.11.2014 11:13
Forza Motorsport w muzeum
831V

Forza Motorsport w muzeum

Moje kulturoznawcze wnętrze cierpi, ponieważ tak niewiele muzealnych inicjatyw dotyczy gier wideo - a przynajmniej tych w naszym kraju. Zawsze pozostaje mieć nadzieję i... podróżować po świecie. Na początek może do Stanów Zjednoczonych?

Mamy trochę czasu, ponieważ znajdujące się w Los Angeles muzeum motoryzacyjne The Petersen otworzy swoje podwoje dopiero w przyszłym roku, gdyż na razie zalicza remoncik. A gdy nastanie ten radosny czas, jeszcze nieokreśloną część zajmować będzie ekspozycja dotycząca serii Forza od Turn 10 Studios, którą zapewne kojarzycie.

Źródło zdjęcia: canadianonlinegamers.com

Powstała trzydzieści lat temu świątynia motoryzacji, składająca się z ponad trzystu ważnych dla historii samochodów i motocykli, planuje otwarcie tak zwanego Forza Motorsport Experience. W założeniu, "miejsce" ma oddawać wpływ gier z "F" w tytule na motoryzację. Jak to będzie? Mam nadzieję, że ktoś z nas/Was zawita w to wspaniałe miejsce i zda relację. Całość planów przybliża poniższy filmik oraz strona muzem - www.petersen.org.

 

 

A prywatnie pisząc - ostatnio zasiadłem do Forzy numer 4, co stanowi mój pierwszy kontakt z tą serią i... jestem oczarowany. Gran Turismo, Forza, NFS itd. - uwielbiam Was wszystkie! I czekam na więcej.

 

Źródło: canadianonlinegamers.com/2014/11/the-forza-motorsport-experience-coming-to-the-nations-premier-car-museum

Tagi: forza forza motorsport los angeles samochody turn 10 Turn 10 Studios wyścigi