Star Wars od Ubisoftu będzie „kolejną wielką grą” korporacji. Gra ma problemy, lecz poznaliśmy termin premiery

Gry (plotka)
1996V
Star Wars Mando
Iza Łęcka | 23.05.2023, 10:48

Francuski producent i wydawca musi mierzyć się z niemałymi trudnościami w działalności. W zeszłym roku podatkowym Ubisoft odnotował największą stratę operacyjną w historii, dlatego by nieco polepszyć atmosferę, przedsiębiorstwo potrzebuje znaczących gier. Jedną z najważniejszych nowości w katalogu twórców serii Assassin's Creed ma być pozycja osadzona w uniwersum Gwiezdnych wojen – wiele na to wskazuje, że debiutu możemy spodziewać się już wkrótce.

Redakcja Kotaku zajęła się tematem tajnej gry Ubisoftu i potwierdza doniesienia z poprzedniego raportu – w ciągu obecnego roku fiskalnego (do 31 marca 2024 roku) na rynku zadebiutuje całkowicie nowa przygoda w świecie Gwiezdnych wojen.

Dalsza część tekstu pod wideo

Star Wars od Ubisoftu powstaje pod kodową nazwą Project Helix – włodarze korporacji szukają „znaczącego zwycięstwa po roku opóźnień i projektach uwięzionych w piekle deweloperskim”, dlatego też nie chcą zwlekać z wydaniem nowej gry. Premiera produkcji czerpiącej garściami z popularnego uniwersum miałaby odbyć się już na początku 2024 roku.

Wśród pracowników nie brakuje głosów, że to właśnie Gwiezdne wojny będą „pierwszym hitem Ubisoftu innym niż Assassin's Creed”. Ethan Gach uważa jednak, że projekt tworzony przez studio Massive (autorów serii The Division) może potrzebować znacznie więcej czasu – studio wciąż wierzy, że gra ma szansę znaleźć się na rynku w pierwszych miesiącach 2024 roku, lecz znacznie bardziej realistycznym rozwiązaniem byłoby wydanie w następnym roku finansowym (od 1 kwietnia 2024 do 31 marca 2025 roku).

Project Helix najprawdopodobniej zaoferuje „jakąś formę międzyplanetarnych podróży”, jednakże pozytywne założenia muszą zmierzyć się z rzeczywistością. Zaufane źródła redakcji Kotaku wskazują, że prace nad tytułem „nie postępują dobrze”, a wewnętrzne nadzieje „są wysokie”. Nie ulega jednak wątpliwości, że Francuzi potrzebują hitu, który pozwoli na chwilę odetchnąć i zgromadzić odpowiednie środki.

Źródło: Kotaku

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper