Abby zagra w golfa znacznie później. The Last of Us 2 od HBO z dużym opóźnieniem przez strajk scenarzystów

Filmy/seriale
2286V
The Last of Us Joel finał
Iza Łęcka | 12.05, 09:58

Nie mamy dobrych wieści dla widzów wyczekujących na premierę 2. sezonu „The Last of Us” od HBO. Choć od kilku dni twórcy koncentrowali się na castingach do kolejnych ról, wybór aktorów został przerwany przez strajk scenarzystów – a to dopiero początek kłopotów, z jakimi będzie musiał zmierzyć się zespół.

Redakcja Variety potwierdza fatalną wiadomość. Na samym początku tygodnia HBO przystąpiło do kolejnego etapu prac nad swoim postapokaliptycznym hitem, szukając odpowiednich artystów, jednakże castingi zostały odwołane.

Problem dotyczy strajku Amerykańskiej Gildii Scenarzystów, który oddziałuje na coraz więcej zaplanowanych filmów oraz seriali - już teraz potwierdzono wstrzymanie prac nad takimi pozycjami jak „Daredevil: Born Again”, „Stranger Things”, „American Horror Story”, „Cobra Cai”, „Big Mouth” czy „Blade”. Okazuje się, że twórcy „The Last of Us” nie posiadają jeszcze gotowych scenariuszy do nowych odcinków. Aktorzy starający się o rolę byli proszeni o przeczytanie kwestii zaczerpniętych bezpośrednio z gry The Last of Us Part II.

Brak scenariuszy do drugiego sezonu nie jest w żaden sposób zaskakujący, ponieważ współtwórca serialu i showrunner Craig Mazin został w ostatnich dniach zauważony na linii pikiety ze swoimi kolegami z Writers Guild of America (WGA). Nie pracuje on obecnie przy pisaniu ani produkcji (włączając w to udział w castingu) 2. sezonu, zgodnie z wytycznymi WGA dotyczącymi strajku. Podobnie Neil Druckmann, który był współtwórcą serii i pełnił funkcję scenarzysty oraz dyrektora kreatywnego w grach, nie pracuje obecnie w żadnym charakterze nad 2. sezonem serialu.

Craig Mazin stworzył skrypt do 8 odcinków z 1. sezonu „The Last of Us”, natomiast Neil Druckmann zajął się opracowaniem 2. epizodów. Strajk scenarzystów niekorzystnie wpłynie na przebieg produkcji i sprawi, że prace nad oczekiwaną opowieścią zostaną znacząco opóźnione.

Zgodnie z wcześniejszymi założeniami prace nad 2. sezonem telewizyjnej przygody Joela i Ellie miały ruszyć pod koniec 2023 roku, a zakończyć się w połowie 2024 roku. Obecnie możemy przypuszczać, że projekt opóźni się nawet o kilka miesięcy, a mając na uwadze szczegółową i żmudną post-produkcję, serial może powrócić na serwery dopiero pod koniec 2025 lub na początku 2026 roku.

Źródło: Variety

Komentarze (67)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper