Tom Holland jako przestępca z 24 osobowościami. Inspirowana na faktach historia może zachwycić

Filmy/seriale
2035V
Tom Holland w The Crowded Room
Wojciech Gruszczyk | 10.05, 15:33

Apple właśnie zaprezentowało pierwszy zwiastun „The Crowded Room” – jest to najnowsza propozycja, w której wystąpi między innymi Tom Holland. Aktor wcielił się w Danny'ego Sullivana – przestępcy mierzącego się z rozszczepieniem osobowości.

„The Crowded Room” to mini-serial, którego pierwszy sezon został oparty na książce „Człowiek o 24 twarzach” – Daniel Keyes przedstawił przypadek Billa Milligana, który pod koniec lat 70. został oskarżony o zgwałcenie trzech studentek, ale po serii wieloletnich badań psychiatrycznych stwierdzono, że tak naprawdę ma on rozszczepienie osobowości. W jego umyśle znajdowały się 24 postacie i w konsekwencji został pierwszym człowiekiem uniewinnionym w procesie karnym z powodu takiej diagnozy. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Twórcy „The Crowded Room” postanowili inspirować się wspomnianą opowieścią, ale Tom Holland wcieli się w Danny'ego Sullivana – postać jest oparta na Billym Milliganie. Twórcy wykorzystali także biografię „The Minds of Billy Milligan”, by lepiej przedstawić wydarzenia.

Prawdziwy Billy Milligan miał bardzo trudne dzieciństwo i prawdopodobnie maltretowanie przez ojczyma sprawiła, że na początku w jego umyśle zrodziło się 10 różnych osobowości, by ostatecznie wytworzył on 24 różne postacie.

Apple reklamuje historię jako „wciągający thriller”, który zostanie opowiedziany przez serię wywiadów – premierę „The Crowded Room” zaplanowano na 9 czerwca i w tym dniu widzowie zobaczą pierwsze 3 odcinki.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper