Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 30.10.2014 10:05
Hubert Blejch pobił rekord Guinnessa w długości rozgrywki!
1551V

Hubert Blejch pobił rekord Guinnessa w długości rozgrywki!

Wczoraj mogliśmy śledzić na żywo zmagania Huberta Blejcha "Gordona", który próbował pobić rekord Guinnessa w długości rozgrywki. Okazuje się, że Polakowi ostatecznie udało się ustanowić nowy rekord!

Hubert Blejch ustanowił nowy rekord Guinnessa w długości grania (wybranym tytułem był Sniper Elite III: Afrika). Nasz rodak pobił ostatni rekord, ustanowiony przez Okana Kaya z Australii, który wynosił 135 godzin i 15 minut. Hubert dołożył do tego wyniku 48 minut i 20 sekund. W trakcie wyczynu Hubert mógł robić sobie tylko 10 minutowe przerwy co godzinę (które mogły się kumulować).

Hubert Blejch zaraz po pobiciu rekordu był tak wyczerpany, że nie mógł rozmawiać. Wg Michała Jedlińskiego, jednego z koordynatora konkursu, Blejch miał kilka kryzysów w trakcie swojego wyczynu. Początkowo planowano dobicie do 150 godzin rozgrywki, ale Hubert stwierdził, że jednak nie da rady tak znacząco podnieść poprzeczki dla ewentualnych następców.

Hubertowi udało się uzbierać 2,4 tysiąca euro w trakcie swojej akcji. Pieniądze zostaną przekazane na fundację RAK-OFF oraz organizację charytatywną Child's Play.

Tagi: