Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.10.2014 19:30
Katowice chcą organizować Intel Extreme Masters do 2019 roku!
1026V

Katowice chcą organizować Intel Extreme Masters do 2019 roku!

Ostatnio informowaliśmy, że w przyszłym roku odbędzie się kolejny finał Intel Extreme Masters w Katowicach. Władzom miasta tak bardzo spodobały się sporty elektroniczne, że chcą współorganizować imprezy z serii IEM w latach 2015-2019! 

Katowice przez najbliższe 5 lat będą areną najważniejszych e-sportowych wydarzeń? Na pewno chcą tego władze – dzisiaj na Obradach Rady Miasta przedstawiono projekt uchwały, według którego Katowice są zainteresowane współorganizacją Intel Extreme Masters w latach 2015-2019.

Uchwała została jednogłośnie przegłosowano i w tej sytuacji władze miasta będą starały się o stałą współpracę z Intel Extreme Masters.

Jest to na pewno fenomenalne wiadomość dla miłośników sportów elektronicznych!

Uzasadnienie tej inicjatywy brzmi następująco:  

„Intel Extreme Masters - Mistrzostwa Świata w grach komputerowych to wydarzenie o charakterze globalnym, organizowane przez ESL (Electronic Sports League) oraz towarzyszące mu: targi elektroniki i gier komputerowych, konferencja biznesowa branży IT i gier video. W roku 2014 Katowicki przystanek przyciągnął 73 tys osób przez 4 dni.
 
Biorąc pod uwagę rosnącą popularność Imprezy obserwujemy zwiększające się zapotrzebowanie na wprowadzenie elementu Konferencji Biznesowej do programu Mistrzostw świata gier komputerowych. Ten trend będzie wzmacniany w nadchodzących latach poprzez zwiększenie powierzchni wystawowej a przede wszystkim konferencyjnej w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W kolejnych latach planuje się zwiększenie liczby wystawców do 40 i poszerzenia pola zainteresowania imprezą o lokalnych wydawców gier i branżę spoza sektora IT. 
 
Turniej w katowickim Spodku jest jednym z 6 turniejów na świecie widniejących już na stałe w rocznym kalendarzu IEM, jest zaliczany do tzw Mega Imprez obok San Jose czy Taipei”.

Źródło: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/iem-katowice-przystanek-co-roku-2015-2019.html

Tagi: