Street Fighter 6 do sprawdzenia za darmo, ale tylko na PS5 i PS4. Demo, gameplay i szczegóły rozwoju

Gry
1685V
Street Fighter 6
Iza Łęcka | 21.04.2023, 07:29

W nocy odbył się Street Fighter 6 Showcase, podczas którego deweloperzy pokazali wiele fragmentów rozgrywki, ale również zgodnie z oczekiwaniami społeczności – ogłosili udostępnienie demo. Pakiet plików wylądował na PlayStation Store.

Posiadacze PlayStation 5 i PlayStation 4 już dzisiaj mogą sprawdzić Street Fighter 6. Wersja demonstracyjna bijatyki została dodana na serwery PlayStation, natomiast na pozostałych platformach pliki będą udostępnione 26 kwietnia. Sony po raz kolejny zadbało o pewne korzyści dla swojej społeczności i uzyskało wcześniejszy dostęp do fragmentu produkcji – postacie stworzone w wersji demonstracyjnej przeniesiecie do pełnej wersji tytułu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Na Street Fighter 6 Showcase zapowiedziano, iż podczas pierwszego roku wsparcia do gry trafi czterech nowych wojowników – możliwości Rashida sprawdzimy latem, AKI zostanie dodany jesienią, Ed zmierza do walki na początku 2024 roku, natomiast Akuma zadebiutuje wiosną 2024 roku.

Capcom skupił się na dokładnej prezentacji World Tour – jest to tryb fabularny, w którym na początku tworzymy postać, by później przemierzać otwarty świat i brać udział w walkach. W historii natrafimy na postacie ze Street Fightera, a ciekawą opcją wydaje się uczestniczenie w treningach, dzięki którym nauczymy się nowych ataków.

Battle Hub był już prezentowany wcześniej, ponieważ gracze mogli go sprawdzić w trakcie bety – w tym wypadku możemy umawiać się na mecze online z innymi śmiałkami. Na arenie istnieje również zestaw automatów, dzięki którym włączycie klasyczne produkcje Capcomu.

Twórcy nie zapomnieli o tutorialach, które wprowadzą mniej doświadczonych graczy do zmagań na arenie, a także nauczą systemu Drive. Tryb Arcade zapewni „klasyczny” single-player, lecz Japończycy opracowali także Tryb Versus.

Źródło: Destructoid

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper