Tomb Raider potrzebuje „więcej różnorodności”. Scenarzystka rebootu oczekuje dużych zmian w serii

Gry
2199V
Tomb Raider Unreal Engine 5
Wojciech Gruszczyk | 04.04, 14:05

W zeszłym roku Crystal Dynamics potwierdziło prace nad nową przygodą Lary Croft, a następnie jeden ze znanych dziennikarzy ujawnił pierwsze szczegóły. Deweloperzy zareagowali na jego film i bardzo możliwe, że Colin Moriarty faktycznie miał rację i nowy Tomb Raider zaskoczy wielu fanów.

Victoria Kennedy z redakcji Eurogamer rozmawiała z Rhianną Pratchett, która była główną scenarzystką rebootu Tomb Raidera oraz napisała historię do Rise of the Tomb Raider. Pisarka nie jest już związana z IP i choć oficjalnie nie wie, co tak naprawdę zaproponuje Crystal Dynamics w nowej odsłonie, to jednak wspomniała o swojej wizji na grze.

Rhianna Pratchett jest przekonana, że kolejne odsłony serii Tomb Raider powinny „podejmować tematy i seksualność oraz różnorodność we wszystkich jej formach”. Nie chodzi tutaj jedynie o umiejętności, wiek i pochodzenie, ale również o orientację seksualną. 

Sytuacja jest jednak o tyle ciekawa, że choć Pratchetta oficjalnie nie jest związana z projektem, to jej oczekiwania względem serii pasują do przecieku, według którego Lara Croft ma mieć romans z kobietą, a w samej produkcji pojawi się wiele nowych wątków.

Trudno powiedzieć, co ostatecznie zaoferuje widzom Crystal Dynamics, jednak deweloperzy usunęli materiał Colina Moriarty'ego, który najwidoczniej w niektórych miejscach miał rację.

Źródło: Psu

Komentarze (166)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper