Tomb Raider 4 w najbliższych latach? Crystal Dynamics oraz Eidos Montreal szykują 5 gier AAA

Gry
1092V
Tomb Raider
Wojciech Gruszczyk | 16.02, 18:10

Crystal Dynamics oraz Eidos Montreal pracują już dla Embracer Group i szwedzki holding bardzo liczy na doświadczonych deweloperów. Twórcy mają jednocześnie rozwijać pięć wysokobudżetowych produkcji.

Embracer Group wykupiło zachodnie studia Square Enix i wśród nabytków korporacji znaleźli się twórcy odpowiedzialni za takie marki jak Tomb Raider oraz Deus Ex. Lars Wingefors, dyrektor generalny korporacji, w rozmowie z inwestorami potwierdził interesujące szczegóły.

Crystal Dynamics i Eidos mają pracować łącznie nad 5 grami AAA, które mają zadebiutować do marca 2028 roku. W najbliższe 5 lat deweloperzy zapewnić aż 5 dużych produkcji.

CEO potwierdził, że w przypadku jego firmy gra AAA to pozycja rozwijana przez ponad 100 pełnoetatowych deweloperów, więc nie są to projekty rozwijane przez mniejsze zespoły.

Możemy mieć pewność, że na tej liście znajduje się wciąż tajemniczy Tomb Raider – już kilkukrotnie wspominaliśmy o projekcie, który jest rozwijany na Unreal Engine 5, a Amazon zajmuje się wydaniem tytułu.

Eidos Montreal może również pracować nad kolejną częścią serii Deus Ex – jak wiadomo IP cieszyło się w swoim czasie dużym zainteresowaniem, ale Square Enix odesłało firmę do rozwijania Shadow of the Tomb Raider oraz później do pomocy przy Marvel's Avengers.

Źródło: VGC

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper