Dungeons & Dragons: złodziejski honor zalicza znakomity start. John Wick 4 dokłada kolejne miliony

Filmy/seriale
1176V
John Wick 4 i Dungeons & Dragons: złodziejski honor
Iza Łęcka | 03.04.2023, 12:01

Adaptacje gier cieszą się różnorodnym odbiorem, jednakże w gruncie rzeczy twórcy filmowi, którzy decydują się wprowadzić do nowego medium historię dobrze znaną z gier, rzucają się na głęboką wodę. Paramount oraz eOne odpowiedzialne za „Dungeons & Dragons: złodziejski honor” mogą jednak cieszyć się z bardzo udanego startu – sprawdźcie wyniki nowości filmowych.

W minionym tygodniu informowaliśmy naszych czytelników o kapitalnej premierze „Johna Wicka 4” - widowisko z Keanu Reevesem na starcie zgarnęło 137,5 mln dolarów. W ostatnich dniach ten rezultat został jeszcze podwyższony, dzięki czemu w skali całego świata film wyreżyserowany przez Chada Stahelskiego posiada na koncie już 245 milionów dolarów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sporą niespodzianką tego weekendu jest „Dungeons & Dragons: złodziejski honor” - produkcja, w której zagrali Chris Pine, Michelle Rodriguez, Rege-Jean Page, Hugh Grant oraz Justice Smith, przebiła prognozy i na terenie Ameryki Północnej zdobyła 38,5 mln dolarów. Do tej kwoty warto jeszcze dołożyć środki z pozostałych rynków, co w ogólnym rozrachunku daje produkcji 71,5 mln dolarów w pierwszych dniach od debiutu.

Paramount i eOne nadal będą potrzebowały sporego zainteresowania widzów, bowiem stworzenie produkcji czerpiącej garściami z uniwersum Dungeons & Dragons pochłonęło ponad 150 mln dolarów i to bez działań marketingowych. Włodarze wytwórni są jednak dobrej myśli, a chodzi im o jak najdłuższe utrzymywanie popularności w kinach. Analityk Paul Dergarabedian przewiduje, że historia może przetrwać rywalizację z „Super Mario Bros. Film”, które już teraz spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem recenzentów.

Na trzeciej lokacie uplasował się „Krzyk 6”, jaki dołożył do ogólnego zestawienia kolejne 5,3 mln dolarów (łącznie możemy już mówić o sumie 98,2 mln dolarów), natomiast ostatnia nowość DC Studios nadal nie ma zbyt dobrej passy. „Shazam! Gniew bogów” na amerykańskim rynku zdobył tylko 4,7 mln dolarów, a w ogólnoświatowym box office zgromadził 119,6 mln dolarów, co przy budżecie sięgającym 110 mln dolarów nie daje zbyt dużych szans na kontynuację przygody Billy'ego Batsona.

Źródło: The Hollywood Reporter

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper