CD Projekt wychodzi naprzeciw kobietom i wprowadza urlop menstruacyjny. „Chodzi o wspierające miejsce pracy”

Gry
2215V
CD Projekt Logo
Iza Łęcka | 31.03.2023, 12:59

Branża gier jest gałęzią rozrywki, która nieustannie się zmienia – i nie mam tutaj na myśli wyłącznie rozwoju technologicznego, dzięki któremu deweloperzy są w stanie dostarczyć dopracowane i efektowne gry. Studia są także miejscem pracy dla wielu osób różnych płci, a włodarze przedsiębiorstw starają się zapewnić jak najlepsze warunki pracy. Spółka CD Projekt pochwaliła się jedną z bardzo pozytywnych zmian.

Wczoraj odbył się panel CD Projektu, w trakcie którego przedstawione zostały znakomite wyniki finansowe przedsiębiorstwa uzyskane dzięki sprzedaży Wiedźmina 3: Dziki Gon oraz Cyberpunk 2077, ale także podzielono się planami na temat DLC Phantom Liberty. Wiemy, że studio niebawem przystąpi do pełnego pokazu dodatku, a idealną do tego okazją będą letnie imprezy branżowe. Zmiany dotyczą nie tylko projektów rozwijanych przez twórców, ale również nowych profitów.

Dalsza część tekstu pod wideo

CD Projekt ogłosił, że od kwietnia zaoferuje pracownikom urlop menstruacyjny – dzięki inicjatywie zatrudnione w firmie miesiączkujące osoby, którym szczególnie doskwiera ból, będą mogły wziąć dodatkowy dzień wolnego, by w komfortowych warunkach poradzić sobie ze wszystkimi niedogodnościami.

„Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować pracownikom urlop menstruacyjny! Członkowie zespołu mogą teraz skupić się na swoim komforcie i zdrowiu, biorąc wolne, gdy cierpią z powodu bólu miesiączkowego. Chodzi o integrację i tworzenie wspierającego miejsca pracy #insideRED.

Gratulacje dla GOG za wdrożenie tego benefitu jako pierwszego!”

Jak podkreślono w oficjalnym ogłoszeniu, po raz pierwszy z przywileju skierowanego do menstruującej części zespołu mogli skorzystać pracownicy platformy GOG – w tej części należącej do spółki CD Projekt udogodnienie zostało wprowadzone już w zeszłym roku. Przedstawiciele serwisu podkreślają, że „jest to właściwy krok w kierunku stworzenia bardziej integracyjnego miejsca pracy, pełnego sprawiedliwości i szacunku dla dobrego samopoczucia” zatrudnionych.

Praca w branży gier charakteryzuje się specyficznym klimatem i niedogodnościami – nie od dzisiaj studia tworzące gry mierzą się z crunchem i toksyczną atmosferą panującą w zespołach. Dobrze, że powoli walczy się z tego typu patologiami, oferując deweloperom dogodniejsze warunki pracy. Wprowadzenie urlopu menstruacyjnego jest jedną z inicjatyw symbolizującą kolejne zmiany na lepsze.

Źródło: Wirtualne Media

Komentarze (214)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper