EA zwalnia 6% pracowników. Electronic Arts informuje o restrukturyzacji

Gry
1106V
Electronic Arts logo
Iza Łęcka | 30.03, 08:51

Twórcy serii FIFA są kolejnym przedsiębiorstwem działającym w branży gier, które zapowiada spore zwolnienia. Wydawca ogłosił plan restrukturyzacji, w ramach którego pracę straci około 6% zatrudnionych.

W zeszłorocznym raporcie Electronic Arts informowało o posiadaniu 12 900 pracowników, co jasno wskazuje, że spełnienie założonych celów będzie wymagało rezygnacji ze współpracy z około 775 osobami. Obserwując ostatnie działania koncernów technologicznych, nie jest to największa restrukturyzacja w tej gałęzi biznesu, jednakże możemy to uznać za odpowiedź na zmieniającą się sytuację na rynku.

Warto pamiętać, że w zeszłym miesiącu Elektronicy zwolnili zespół QA zajmujący się Apex Legends – ponad 200 pracowników nie będzie dłużej wspomagać procesu rozwoju popularnej strzelanki. 

Według przytoczonych dokumentów EA kończąc współpracę z blisko 800 osobami spodziewa się, że będzie musiało ponieść koszty na poziomie 170-200 mln dolarów, a kompletny proces zmniejszania zespołów zostanie sfinalizowany do końca września.

Andrew Wilson, dyrektor generalny przedsiębiorstwa, przyznał, że szefostwo próbuje przenieść część specjalistów do innych projektów, natomiast tylko w niezbędnych sytuacjach dochodzi do zwolnień. Każdy zatrudniony może liczyć na odprawy lub dodatkową pomoc, również pod postacią innych świadczeń. 

W tym roku również Google, Meta, Microsoft, Amazon/Twitch, ByteDance, Unity i inne korporacje przystąpiły do ograniczania liczby pracowników w różnym zakresie.

Źródło: Gamesindustry.biz

Komentarze (57)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper