PS VR2 miało osiągnąć „rozczarowującą sprzedaż”. Według IDC Sony musi obniżyć cenę, by „uniknąć katastrofy”

Gry (plotka)
3961V
PlayStation VR 2
Iza Łęcka | 30.03, 07:32

Japoński producent jak na razie nie podzielił się pierwszymi rezultatami sprzedaży PlayStation VR2, jednakże najnowszy raport redakcji Bloomberg sugeruje, że urządzenie nie cieszy się oczekiwaną popularnością. Przedsiębiorstwo powinno szybko działać, by zapobiec niepowodzeniu.

Takashi Mochizuki opublikował kolejną analizę koncentrującą się na sytuacji rynkowej PS VR2 – jego zdaniem najnowszy sprzęt Sony miał zaliczyć bardzo słaby start, przez co obecne statystyki nie zgadzają się z założonymi celami.

Dziennikarz powołuje się na firmę badawczą IDC, według której Japończycy do końca marca mają sprzedać zaledwie 270 000 egzemplarzy PlayStation VR2. W zeszłym roku zakładano, iż we wskazanym okresie dostarczonych zostanie 2 mln zestawów.

Jak informuje redakcja Bloomberg, problematyczny start gogli wirtualnej rzeczywistości może przynieść spory trudności Sony, które planuje stworzyć własne metaverse – gracze mieliby trafić do przestrzeni, w której będą mogli robić „coś więcej niż tylko grać w gry”. Zainteresowanie urządzeniem nie jest jednak wystarczające, by przedsiębiorstwo mogło rozważać rozwój projektu.

Francisco Geronimo, wiceprezes Data & Analytics w IDC, w rozmowie z Bloombergiem odwołał się do kłopotów związanych z PlayStation VR2 – użytkownicy na całym świecie „borykają się z rosnącymi cenami, stopami procentowymi i bezrobociem”, tymczasem model potrzebuje do działania jeszcze PS5. W aktualnej sytuacji „nie jest to produkt, który kupiłoby większość konsumentów”.

Specjalista z IDC zapewnia, że Sony musi czym prędzej obniżyć cenę PS VR2, by premiera nie okazałą się „katastrofą”.

Źródło: Bloomberg

Komentarze (472)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper