PS5 z lepszą sprzedażą od wszystkich konsol PlayStation w USA. Hogwarts Legacy podbił wszystkie platformy

Gry
1380V
ddd #3
Wojciech Gruszczyk | 29.03, 18:36

Mat Piscattella z NPD przedstawił wyniki sprzedaży gier oraz konsol ze Stanów Zjednoczonych i PlayStation 5 oraz Hogwarts Legacy osiągnęły w lutym zawrotne wyniki. Urządzenie Sony oraz gra Warner Bros. nie dały szans konkurencji.

Hogwarts Legacy to najlepiej sprzedająca się gra ubiegłego miesiąca na terenie Stanów Zjednoczonych na wszystkich platformach (PlayStation, Xbox, Steam/PC) i biorąc pod uwagę cały rok – tytuł zanotował najlepszy start. Aż siedem z 20 najlepiej sprzedających się produkcji z lutego to nowości – Wild Hearts (#8), Like a Dragon: Ishin! (#9) i Octopath Traveler II (#10) zanotowały bardzo dobre rezultaty.

Serial „The Last of Us” został dostrzeżony przez mieszkańców Stanów Zjednoczonych, więc The Last of Us: Part I wskoczył na 5. miejsce wśród najchętniej kupowanych tytułów, a The Last of Us: Part II wylądował na 18. lokacie. 

PlayStation 5 było najchętniej kupowaną konsolą lutego pod względem zarobionych dolarów oraz sztuk. Konsola Sony przewodzi w tym zestawieniu od początku 2023 roku. 

Najnowsze urządzenie Japończyków osiągnęła rekordowy miesiąc – żadna konsola w historii PlayStation nie osiągnęła lepszej sprzedaży.

W rezultacie choć branża wciąż mierzy się z problemami, to jednak w lutym wydatki na gaming na amerykańskim rynku wzrosły o 6% (rok do roku) i wynosiły 4,6 mld dolarów. 

Źródło: MatPiscatella

Komentarze (118)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper