The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom wygląda cudownie! Gameplay pokazuje oczekiwaną od lat historię

Gry
5284V
The Legend of Zelda Tears of the Kingdom
Wojciech Gruszczyk | 28.03, 16:00

Nintendo właśnie opublikowało 10-minutowy fragment rozgrywki z The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Gameplay pokazuje wiele nowych scen z opowieści i pozwala przygotować się na wielką premierę.

W 2017 roku zadebiutował The Legend of Zelda: Breath of the Wild i produkcja została doceniona przez wielu graczy oraz dziennikarzy. Tytuł zebrał oceny na poziomie 96-97% i pod tym względem jest to jedna z najlepszych gier w historii. Po latach oczekiwania nadchodzi kontynuacja i The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom zadebiutuje już za 45 dni.

Dzisiaj w końcu możemy sprawdzić dłuższy materiał z The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, ponieważ dotychczas Nintendo zaproponowało mniejsze zwiastuny, które nie pozwoliły nam sprawdzić, jak tak naprawdę będzie prezentować się tytuł. Musimy pamiętać, że jest to pierwsza w pełni współczesna odsłona serii, która zadebiutuje wyłącznie na Nintendo Switcha – Breath of the Wild trafiło jeszcze na Wii U, a wcześniej Big N oferowało graczom kilka portów.

Eiji Aonuma potwierdził zakończenie głównych prac nad The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Gra jest gotowa na premierę, więc nie musimy się obawiać jakichkolwiek opóźnień.

Japończyk na filmie pokazał nowe umiejętności – Recall pozwoli na „cofnięcie ruchu obiektu” i przykładowo możemy sprawić, że głaz wróci na swoje miejsce. Druga nowa zdolność pozwoli na łączenie przedmiotów i przykładowo zestawimy ze sobą patyk z kamieniem.

Interesująco wygląda także połączenie strzał z różnymi surowcami – dzięki temu stworzymy przykładowo stworzyć lodowe strzały lub samonaprowadzającą amunicję.

Ciekawym pomysłem jest zestawienie ze sobą drzew i wentylatorów, by stworzyć tratwę... wygląda to naprawdę ciekawie. Na materiale pokazano, że będziemy mogli tworzyć samochody lub nawet samoloty. Możemy śmiało przypuszczać, że crafting w nowej Zeldzie będzie ogromny... podobnie zresztą jak skala samej produkcji.

Możemy mieć pewność, że zdolność Ascend zostanie wykorzystana przy różnych łamigłówkach, ponieważ teraz gracze będą mogli od razu wskakiwać na dach budynku lub przeskakiwać przez głazy – tym razem nie będziemy zmuszeni do wielkiego wspinania.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (226)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper