Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.10.2014 18:24
Studio z Gliwic tworzy najbrutalniejszą pozycję ostatnich miesięcy?
3168V

Studio z Gliwic tworzy najbrutalniejszą pozycję ostatnich miesięcy?

Od pewnego czasu staramy się informować naszych czytelników o wszystkich produkcjach tworzonych przez polskie ekipy, ale po otrzymaniu wiadomości o Hatred rozpoczęła się w naszej redakcji długa dyskusja. Czy gry wideo mogą być zbyt brutalne? 

Destructive Creations przygotowuje izometryczną strzelankę, w której gracze wcielą się w pałającego nienawiścią do ludzkości antagonistę. Tytuł już pierwszym zwiastunem wywołuje mieszane uczucia, bo chociaż w wielu innych produkcjach możemy strzelać do „niewinnych”, to jednak w pozycji Polaków ten element jest ukazany bardzo brutalnie i jak możecie przeczytać na stronie autorów – będzie to podstawa pozycji.

Mimo wszystko postanowiliśmy Wam pokazać ten materiał, bo pewnie i tak traficie na niego w Sieci – na pewno będzie o tej grze głośno, bo podobnie jak przykładowo Postal porusza bardzo trudny temat. Trzeba też pamiętać, że przez takie pozycje w mediach pojawił się fałszywy stereotyp gier wideo oraz graczy.

Tytuł zadebiutuje na w 2015 roku wyłącznie na komputerach osobistych. Jak możecie przeczytać na Facebooku pozycji – studio jest za małe, aby tworzyć grę również na PlayStation 4.  

Na zakończenie zapraszamy Was do dyskusji – czy gry wideo mogą przekraczać tę „cienką granice”? Co sądzicie o tej pozycji? Dajcie znać w komentarzach, liczymy na Wasze wypowiedzi.  

Źródło: Informacja od użytkownika

Tagi: Destructive Creations hatred pc trailer zwiastun