PS5 z pierwszą „oficjalną promocją”, ale tylko dla wybranych graczy

Gry
6436V
PS5 konsola
Iza Łęcka | 27.03, 08:53

Po ponad 2 latach od premiery Sony startuje z pierwszą promocją na konsole obecnej generacji. Od początku roku japoński producent zadbał o dodatkowe egzemplarze sprzętu, nieco nasycił rynek, natomiast obecnie dzięki specjalnej ofercie chce skusić do zakupów mniej niezdecydowanych klientów.

Jeszcze w zeszłym roku wielu graczom doskwierał problem z dostępnością PlayStation 5 – ciężko było zdobyć sprzęt, część ofert sklepowych znacznie zawyżało cenę urządzenia, niemałym problemem były również nieuczciwe działania skalperów. Aspekt ten uległ jednak zmianie kilka miesięcy temu. Na początku roku japońska korporacja poinformowała o zwiększeniu dostaw, rozwiązaniu trudności z półprzewodnikami i ruszyła z ogólnoświatową akcją zachęcającą do PS5. To jednak nie koniec inicjatyw reklamowych.

Sony najprawdopodobniej dąży do zwiększenia statystyk konsoli przed kolejnym podsumowaniem kwartału działalności i oficjalnym przedstawieniem nowego raportu finansowego. Na terenie Stanów Zjednoczonych uruchomiona została pierwsza oficjalna promocja na konsolę – PS5 z God of War Ragnarok jest o 50 dolarów tańsze (z 559,99 dolarów na 509,99 dolarów).

Oferta jest dostępna w PlayStation Direct, jak również u partnerów (Amazon, Walmart, Best Buy) – specjalna cena będzie dostępna do 15 kwietnia, dzięki czemu klienci mogą skorzystać z rabatu sięgającego 9%.

undefined

Musimy pamiętać, że w zeszłym roku Sony oficjalnie zwiększyło cenę PS5 na pięciu wybranych rynkach, omijając jednak Stany Zjednoczone. Trudno stwierdzić, kiedy będziemy mogli spodziewać się podobnych propozycji w naszym kraju.

Źródło: VGC

Komentarze (70)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper