Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.10.2014 17:00
Ubisoft rozważał stworzenie Far Cry 3.5
1123V

Ubisoft rozważał stworzenie Far Cry 3.5

W przyszłym miesiącu na sklepowych półkach zadebiutuje czwarta odsłona serii Far Cry. Jednak twórcy, przed rozpoczęciem prac nad tym projektem, zastanawiali się nad stworzeniem kontynuacji przygód Jasona, głównego bohatera Far Cry 3.  

W 2012 roku przedstawiciele Ubisoftu rozważali stworzenie kontynuacji trzeciej odsłony serii Far Cry. Dan Hay – producent – stwierdził, że projekt nazywał się Far Cry 3.5 i miał zdecydowanie rozszerzyć historię znaną z ostatniej odsłony. Jednak deweloperzy potrzebowali zaledwie tydzień, aby porzucić ten pomysł.

„Pojawiła się opcja stworzenia Far Cry 3.5 w tych samych lokacjach i z tymi samymi bohaterami.”

Na szczęście zrezygnowano z tego pomysłu i twórcy skupili się na przygotowaniu pełnoprawnej kontynuacji, która zapowiada się naprawdę ciekawie.

Hay wspomniał, że dzięki porzuceniu ten koncepcji mogli stworzyć wiele nowych elementów, które dla niektórych deweloperów są zbyt ekstremalne.

„Podoba nam się fakt, że niektóre nasze pomysły są w oczach innych sporą przesadą. Jednak wtedy może ktoś powiedzieć – może właśnie dlatego powinniśmy to zrobić, może to ma sens?”  

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/ubisoft-we-thought-about-making-far-cry-3-5/1100-6422969/

Tagi: far cry 3 far cry 4 Ubisoft Ubisoft Montreal