Diablo 4 – otwarta beta z „długimi kolejkami”. Blizzard ostrzega graczy i zapowiada problemy

Gry
3038V
Diablo IV
Wojciech Gruszczyk | 23.03, 19:38

Blizzard w bardzo nietypowy sposób podchodzi do nadciągających testów Diablo 4. Firma zamiast zapobiegać, potwierdza problemy, które pojawią się podczas otwartej bety. Twórcy chcą pracować na żywym organizmie.

Jutro rozpocznie się druga i zarazem ostatnia beta Diablo 4. Blizzard tym razem zaprosił do gry wszystkich zainteresowanych – już wczoraj rozpoczęło się wstępne pobieranie, dzięki któremu posiadacze PS5, XSX|S, PS4, XOne i PC mogą przygotować się na nadciągającą zabawę.

Twórcy wyciągnęli lekcję po pierwszych testach, ale wiele na to wskazuje, że jutro zainteresowani ponownie zmierzą się z kolejkami czy też innymi błędami, których deweloperzy nie mogą wyeliminować przed startem rozgrywek.

„Czasy kolejek: Kiedy w najbliższy piątek ponownie otwieramy bramy dla absolutnie wszystkich, spodziewamy się wielu osób. Zwłaszcza w piątek, kiedy startujemy po raz pierwszy i w czasie szczytowych okien regionalnych będą długie kolejki. Miniony weekend pomógł nam przewidzieć przepustowość, której spodziewamy się w ten weekend i będziemy wykorzystywać ją do celowego obciążania naszych systemów w ramach przygotowań do premiery. Podsumowując, choć wiemy, że może to być frustrujące, potrzebujemy kolejek, aby odpowiednio przetestować nasze usługi w warunkach skrajnych i działamy tak, aby zapewnić, że mamy je przez pewien czas”.

Autorzy właśnie za pomocą bety chcą testować infrastrukturę, więc jutro na pewno trafimy do kolejek i będziemy czekać na odpowiedni moment, by móc wejść do rozgrywki – według poprzedniej informacji teraz licznik czasu ma działać poprawnie.

Blizzard ostrzega również, że w trakcie testów może tymczasowo wyłączać serwery, by szybko wdrażać zmiany i poprawki – dzięki temu uda się usprawnić wrażenia wszystkich graczy, którzy kupią produkcję na premierę.

Fani mogą mieć jednak pewność, że ich wszystkie sugestie i porady zostaną wysłuchane – deweloperzy chcą stale pracować nad Diablo 4.

„Błędy i opinie: Kiedy jesteś w grze, niezależnie od tego, czy kontynuujesz budowanie swojej postaci z ostatniego weekendu, czy próbujesz Druida lub Nekromanty po raz pierwszy, chcemy wysłuchać Waszych opinii. Zespół monitoruje fora, gdzie znajdują się dedykowane sekcje do zgłaszania błędów i wsparcia technicznego dla PC i konsoli, jak również ogólne dyskusje, gdzie możesz zostawić swoje opinie na temat wszystkiego, co dotyczy Diablo IV”.

Warto przypomnieć, że wcześniej Rod Fergusson podkreślał ważny szczegół – Blizzard wykorzystuje betę, by poprawić wrażenia graczy na premierę i nie jest to „marketingowa beta”, a deweloperzy faktycznie wykorzystują testy do ulepszenia gry.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Diablo 4.

Źródło: Blizzard

Komentarze (62)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper