Wiedźmin 4 z udziałem Andrzeja Sapkowskiego? Twórca uniwersum pojawił się w CD Projekt RED

Gry (plotka)
7499V
Wiedźmin 4 - Andrzej Sapkowski
Wojciech Gruszczyk | 20.03, 18:09

Andrzej Sapkowski jeszcze kilka lat temu nie był wiernym fanem twórczości zrealizowanych na podstawie jego Wiedźmina, ale od tego czasu sporo się zmieniło. Netflix przeniósł jego świat na streamingową platformę, a jak wiadomo CD Projekt RED zapowiedział przygotowanie nowej serii gier.

CD Projekt RED rozpoczął przygotowanie nowej trylogii Wiedźmina – studio rozwija pierwszą grę, która jest realizowana na Unreal Engine 5. Deweloperzy po latach zrezygnowali z własnego silnika i chcą teraz skupić się na opracowaniu gry na popularnej technologii Epic Games.

Studio właśnie potwierdziło, że w piątek gościem CD Projektu RED był Andrzej Sapkowski – pracownicy studia mogli czerpać nauki „bezpośrednio od mistrza”:

„W zeszłym tygodniu mieliśmy zaszczyt gościć w naszym warszawskim studiu Andrzeja Sapkowskiego, twórcę świata Wiedźmina. Możliwość rozmowy i nauki bezpośrednio od mistrza były nie tylko ogromnym przywilejem, ale też ekscytującym doświadczeniem. Dziękujemy za wizytę, nie możemy się doczekać aż nasze Szlaki znowu się przetną!”

Na opublikowanych zdjęciach mamy okazję zobaczyć, jak Andrzej Sapkowski podpisuje książki, gry oraz nawet obraz ze swoim wizerunkiem, a także najwidoczniej miał okazję porozmawiać z deweloperami z CD Projekt RED.

Sytuacja jest na pewno ciekawa biorąc pod uwagę wiadomość Philippa Webera. Reżyser narracji z CD Projekt RED potwierdził, że choć rozmawiał z pisarzem to nie może zdradzać szczegółów dyskusji:

„W ostatni piątek mieliśmy okazję spotkać się i porozmawiać z Andrzejem Sapkowskim o #Wiedźminie (oczywiście nie mogę zdradzić o czym dokładnie rozmawialiśmy). Był najzabawniejszym człowiekiem na sali, ale też podzielił się z nami kilkoma swoimi mądrościami, a także gorącymi poradami dotyczącymi książki! To był zaszczyt!”.

Nie możemy aktualnie tego potwierdzić, ale może CD Projekt RED wykorzysta Andrzeja Sapkowskiego, by promować nową trylogię Wiedźmina? Pisarz na pewno mógłby pomóc w rozwoju historii.

title

title

title

title

title

title

title

title

title

Źródło: CD Projekt RED / Philipp Weber

Komentarze (146)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper