Assassin's Creed Red z kobietą i „afrykańskim uchodźcą”? Insider wspomina o dacie premiery

Gry (plotka)
2435V
Assassin's Creed Red
Iza Łęcka | 17.03.2023, 11:40

Ubisoft niezwykle stawia na uniwersum skrytobójców – po sukcesie Valhalli Francuzi planują jeszcze mocniej rozbudować markę, tworząc szereg produkcji, które przeniosą nas w rozmaite realia. Najnowsze niepotwierdzone doniesienia mogą wskazywać, że deweloperzy z Ubisoft Quebec planują zaskoczyć graczy.

Jednym z najbardziej intrygujących projektów Ubisoftu jest gra o kodowej nazwie Assassin's Creed Red. Deweloperzy potwierdzili część plotek i w podczas ostatniego Ubisoft Forward zaprosili nas do feudalnej Japonii. Produkcja miałaby zadebiutować wyłącznie na konsolach obecnej generacji i PC, bowiem twórcy koncentrują się na pewnego rodzaju „zmianie” technologii i rozgrywki, zwracając szczególną uwagę na realizm i dynamicznie zmieniający się świat. Tytuł zaoferuje jeszcze kilka niespodzianek...

Dalsza część tekstu pod wideo

Jak informuje Tom Henderson na łamach serwisu Insider Gaming, Assassin's Creed Red otrzyma dwie grywalne postacie – gracze nie tylko będą mogli liczyć na rozgrywkę ninja, ale również przystąpią do wykonywania misji jako samuraj. Jednocześnie insider sugeruje, że krótki teaser opublikowany przez wydawcę „przedstawia postać płci żeńskiej”, natomiast drugi protagonista, shinobi, „będzie afrykańskim uchodźcą, który zdobył wszystkie umiejętności skrytobójców”.

Swego czasu wspominaliśmy o pewnym problemach w studiu rozwijającym projekt – trudności miały zostać zażegnane, a produkcja „jest w dobrej formie”. Zespół odpowiedzialny za Assassin's Creed Red opracowuje gameplay bazujący na skradaniu, cichym pozbywaniu się przeciwników, sprawnym ukrywaniu ciał oraz działaniu z ukrycia. Deweloperzy mieliby czerpać garściami z założeń takich serii jak Hitman i Splinter Cell.

Tom Henderson podkreśla, że w trakcie następnych branżowych imprez Ubisoft skupi się na innych nadciągających odsłonach serii – AC Mirage oraz AC Nexus – lecz zgodnie z wewnętrznymi założeniami przedsiębiorstwa Assassin's Creed Red miałoby zadebiutować jesienią 2024 roku. Jak to jednak często bywa, możliwe są pewne opóźnienia, dlatego informator nie będzie zdziwiony, kiedy wydawca zaplanuje premierę dopiero w 2025 roku.

Źródło: Insider Gaming

Komentarze (122)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper