Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.10.2014 09:17
DigitalFoundry przeanalizowało grafikę w obu wersjach Forza Horizon 2
1438V

DigitalFoundry przeanalizowało grafikę w obu wersjach Forza Horizon 2

Forza Horizom 2 wygląda dobrze na Xbox One. Jak jednak wypada zestawienie wersji "next-genowej" z Xbox 360? Tym tematem zajęło się w tym tygodniu DigitalFoundry.

Redakcja DigitalFoundry działająca w ramach Eurogamera wzięła na warsztat Forza Horizon 2. Ekipa skupiła się przede wszystkim na porównaniu grafiki w obu wersjach gry. Okazuje się, że tytuł na X360 wygląda bardzo dobrze. Bezpośrednie porównanie wykonania obu edycji możecie znaleźć na filmiku poniżej. Redakcja podkreśla, że model fizyczny jest trochę lepszy na Xbox One, prawdopodobnie ze względu na możliwość kalkulacji większej ilości zmiennych przez procesor. Podobnie wypadają zmiany pory dnia i nocy w obu edycjach. Duże różnice widać jednak w temacie roślinności, która na XONE jest znacznie bogatsza. Efekty pogodowe to również miażdżące porównanie dla starego "klocka".

Jak wypada framerate w obu edychach? Na X360 gra utrzymuje stabilne 30 klatek na sekundę w praktycznie każdych warunkach. Identycznie jest z Forza Horizon 2, które nigdy nie spada poniżej 30 fps - niezależnie od warunków na trasie.

Gra działa na XONE w rozdzielczości natywnej 1080p, a na X360 w natywnej rozdzielczości 720p.
Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2014-forza-horizon-2-face-off

Tagi: forza forza horizon 2 last gen Microsoft turn 10 xbox 360 xbox one