The Callisto Protocol z patchem 1.12. Autorzy próbują naprawić fatalnie wyglądający tryb HDR

Gry
971V
The Callisto Protocol
Bartosz Dawidowski | 15.02.2023, 10:35

Niestety wielu deweloperów wciąż po macoszemu traktuje temat HDR w grach. Zaniedbania na tym polu są na tyle duże, że lepiej w wielu sytuacjach w ogóle wyłączyć ten tryb wyświetlania obrazu, tak jak w przypadku The Callisto Protocol.

Jednym z gorzej wykonanych trybów HDR na premierę otrzymało The Callisto Protocol. Implementacja HDR w rzeczonym survival horrorze spotkała się z dużą krytyką (m.in. na youtubowym kanale GamingTech, który stwierdził w grudniu, że HDR w tym tytule jest kompletnie zepsuty i wygląda znacznie gorzej od SDR).

Dalsza część tekstu pod wideo

Deweloperzy The Callisto Protocol w końcu zareagowali na powszechną krytykę. Autorzy właśnie opublikowali patch 1.12, który wprowadza wyczekiwane opcje kalibracji parametrów obrazu HDR. To jedyna nowość wprowadzona do gry w aktualizacji 1.12. Ostatnie modyfikacje w The Callisto Protocol otrzymaliśmy kilka tygodni temu, kiedy w grze pojawił się tryb ekstremalnego poziomu trudności oraz moduł New Game Plus.

Zachęcam przy okazji do lektury naszej recenzji The Callisto Protocol. Mamy też poradnik do gry, przydatny jeśli macie problemy z zaliczeniem któregoś z wyzwań w grze lub z odnalezieniem przedmiotów kolekcjonerskich.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do The Callisto Protocol.

Źródło: https://twistedvoxel.com/the-callisto-protocol-update-1-12-patch-notes-mention-fixing-hdr/

Komentarze (44)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper