Disney obchodzi w tym roku swoje setne urodziny. W tle tysiące zwalnianych pracowników

Filmy/seriale
1306V
Disney
Bartosz Dawidowski | 13.02.2023, 09:30

Disney obchodzi w tym roku stulecie swojego powstania. Amerykański gigant, który zwalnia obecnie tysiące pracowników, już szykuje nas do tego wydarzenia.

Podczas rozgrywek Super Bowl LVII Disney przestawił krótką reklamę przypominającą o tym, że już 16 października firma będzie obchodzić swoje setne urodziny. W filmiku nie zabrakło wspomnień najstarszych animacji amerykańskiej firmy, haseł o pasji animatorów i reżyserów zatrudnianych na przestrzeni lat w Disneyu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jak łatwo się domyślić w filmiku nie zabrakło też miejsca na filmy live-action Disneya. W szczególności firma położyła nacisk na markę „Gwiezdnych Wojen”. Pojawiły się też przebitki z produkcji tworzonych we współpracy z Marvelem („Strażnicy Galaktyki, „The Avengers”, „Iron Man 3” i więcej).

Setną rocznicę swojego powstania Walt Disney Company obchodzić będzie dokładnie 16 października 2023 r. Firma, która zapowiedziała już, że pracuje nad nową „Krainą Lodu” oraz „Zwierzogrodem 2”, zmaga się równocześnie ze sporymi problemami. W związku ze spadającymi wynikami finansowymi korporacja szuka oszczędności na poziomie 5,5 mld dolarów. Firma ogłosiła w ostatnich dniach zwolnienia na poziomie 7000 pracowników. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Źródło: https://deadline.com/2023/02/walt-disney-celebrates-100-years-storytelling-innovation-with-super-bowl-commercial-1235257164/

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper