Electronic Arts podpisze umowę z Premier League? Deweloperzy mogą mieć plan na nową piłkarską odsłonę

Gry (plotka)
1492V
Premier League
Kajetan Węsierski | 11.02, 13:30

Rozstanie Electronic Arts i FIFA to jedno z największych wydarzeń tego roku. Cóż, będąc dokładniejszym, do nieprzedłużenia umowy doszło już jakiś czas temu, ale to właśnie 2023 będzie stał pod znakiem odejścia o znanego nazewnictwa największej serii gier piłkarskich. Już na przełomie września i października narodzi się EA Sports FC, które będzie miało kontynuować to, co przez ostatnie lata dostawaliśmy pod szyldem głośnej organizacji futbolowej.

Co bardzo ciekawe, Electronic Arts może mieć pewne plany, aby wnieść grę na jeszcze wyższy poziom - i to nawet pomimo utraty współpracy z tak dużą organizacją. Jak przekazał Mark Kleinman, jeden z dziennikarzy pracujących na co dzień w Sky Sports, Premier League (a więc najwyższa klasa rozgrywek piłkarskich w Anglii) przekazała klubom, że zawiązuje sześcioletnią współpracę właśnie z EA.

Co ciekawe, sama umowa ma być warta blisko 500 milionów funtów (a więc ponad dwukrotnie więcej, niż obecnie). Możemy być więc pewni, że Premier League będzie w nadchodzącej grze naprawdę dobrze opakowana, a biorąc pod uwagę skalę finansową, wydaje się, iż Electronic Arts będzie chciało to wykorzystać jeszcze mocniej, niż dotychczas. Czy nowa piłkarska odsłona postawi głównie na Ligę Angielską? Przekonamy się w przeciągu najbliższych kilku miesięcy!

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do FIFA 23.

Źródło: Twitter - Mark Kleinman

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper