Final Fantasy VII Remake - Yoshinori Kitase wyjaśnia, dlaczego odświeżenia otrzymały wiele zmian w fabule

Gry
838V
Final Fantasy 7 Remake 2 pokaże nam świat poza Midgarem. Twórcy chcą zaoferować podobną jakość odświeżenia
Iza Łęcka | 07.02, 14:10

Najbliższe miesiące zapowiadają się niezwykle obiecująco dla sympatyków uniwersum Final Fantasy pod wieloma względami. Zaangażowany w rozwój remake'ów reżyser Final Fantasy VII zdradził, co przyświecało całej ekipie w pracach nad powracającymi tytułami.

Od premiery remake'u Final Fantasy VII minęło już sporo czasu, a wielu entuzjastów serii nie tylko czeka na premierę Final Fantasy XVI, ale również ma nadzieję na doniesienia dotyczące odrestaurowanej odsłony z dopiskiem Rebirth. Przedstawiona w połowie zeszłego roku produkcja znajduje się w planie wydawniczym Square Enix i podobno miałaby się znaleźć na rynku pod koniec roku. Do pełni szczęścia brakuje nam jednak oficjalnych komunikatów.

W ekskluzywnym wywiadzie dla redakcji VG247 Yoshinori Kitase ze Square Enix zdradził, że projekt całkowitego odrestaurowania kultowego Final Fantasy VII był pod kilkoma względami sporym wyzwaniem. Kluczowym elementem okazała się także historia. Deweloper przyznał, że remaki zawierają wiele zmian w porównaniu z produkcją z 1997 roku, lecz najważniejsze dla zespołu było osiągnięcie balansu między nowymi elementami a klimatycznym oryginałem.

„Podeszliśmy do projektu remake'u FF7 z zamiarem stworzenia czegoś, co mogłoby się spodobać zarówno fanom oryginalnej gry, jak i osobom, które jej nie znały”.

Japończyk podkreślił, że radość z rozgrywki w odświeżony tytuł bywa ulotna, bo sam tego doświadczył. Dlatego podczas prac nad całą trylogią Final Fantasy VII Remake chciał mieć pewność, że twórcy będą w stanie dołożyć dodatkową zawartość – fragmenty opowieści sprawią, iż gracze odczują nowe emocje, poczują świeżość.

„Ja również przeżyłem momenty, gdy gra, którą kochałem i z którą miałem dużo zabawy w przeszłości została przerobiona, a ja kupiłem ją i grałem w nią z powodu wszechogarniającej nostalgii. Jest to przyjemne przez chwilę, ale zabawa bazująca na tej nostalgii trwa tak naprawdę tylko przez pierwsze sekcje. Zdałem sobie z tego sprawę w połowie i nie kontynuowałem gry.

Z tego powodu zdecydowałem, że Final Fantasy 7 Remake nie będzie odwoływał się tylko do nostalgii, ale będzie zawierał również nową historię, aby czuć się jednocześnie nostalgicznie i świeżo”.

Yoshinori Kitase zapewnił fanów uniwersum, że druga i trzecia część odświeżenia będą ekscytujące, bo zapewnią zarówno nową historię, jak i będą wierne klimatowi pierwowzoru.

Źródło: PSU

Komentarze (53)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper