Sherlock Holmes The Awakened już dostępny. Sprawdźmy demo i klimatyczny fragment rozgrywki

Gry
1190V
Sherlock Holmes The Awakened
Iza Łęcka | 07.02.2023, 11:50

Ukraińscy deweloperzy promują nadciągające odświeżenie utrzymanej w stylu lovecraftowskiego horroru przygody Sherlocka Holmesa. W ramach Steam Next Fest została udostępniona wersja demonstracyjna.

W lipcu zeszłego roku Frogwares zapowiedziało powrót młodego, błyskotliwego detektywa, który tym razem będzie musiał zmierzyć się z tajemniczym kultem. Sherlock Holmes The Awakened będzie „potężnym projektem”, w ramach którego „żadne zasoby ani kod z oryginalnej gry nie zostaną ponownie wykorzystane”. By zbliżyć tytuł debiutujący pierwotnie w 2006 roku do późniejszych realizacji, zespół przebuduje niektóre elementy, odświeży grafikę, przerobi szereg animacji, ale przede wszystkim doda nowe mechaniki, które wykorzystamy w trakcie śledztwa. Od publikacji ostatniego materiału minęło już kilka miesięcy, więc ukraińskie studio przypomina o Sherlocku – a najlepszą okazją do tego jest udział w Steam Next Fest.

Dalsza część tekstu pod wideo

Demo Sherlock Holmes The Awakened można już pobrać na Steam. Dzięki udostępnionemu fragmentowi wkroczymy do szwajcarskiego szpitala psychiatrycznego, by zdobyć wskazówki kluczowe dla prowadzonego śledztwa. Podczas godzinnej rozgrywki będziemy mogli przekonać się, do jakich makabrycznych wydarzeń dochodzi w zakamarkach placówki.

Dodatkowo twórcy podzielili się nowym trailerem zawierającym elementy gameplayu, który koncentruje się na temacie szaleństwa i kluczowych etapach śledztwa uzdolnionego detektywa. Zagłębianie się we własnej psychice, działania w trakcie halucynacji oraz rozwiązywanie zagadek sprawią, że Sherlock i Watson będą bliżej poznania prawdy o niebezpiecznej sekcie.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper