Hogwarts Legacy na teście wydajności i grafiki. XSX z lepszą płynnością od PS5 w niemal wszystkich trybach

Gry
7508V
Hogwarts Legacy porównanie
Iza Łęcka | 07.02, 10:10

Już dzisiaj Hogwarts Legacy jest dostępne na czterech urządzeniach, dzięki czemu możemy zapoznać się z pierwszymi porównania oraz testami koncentrującymi się na jakości produkcji. Twórcy odrobili zadanie domowe, oferując pierwszej grupie odbiorców kilka interesujących opcji.

Na dobry początek Dziedzictwo Hogwartu debiutuje wyłącznie na konsolach aktualnej generacji oraz komputerach osobistych, jednak wiele na to wskazuje, że Avalanche Software przyzwoicie dopracowało grę i zapewnia dobrą jakość rozgrywki.

Na PlayStation 5, Xboksach Series X i komputerach osobistych otrzymujemy pięć trybów – pod względem jakości obrazu wersja na PS5 i XSX zapewnia wrażenia przypominające ustawienia High/Ultra na PC, ze średnią rozdzielczością 1800p przy 30fps bez ray-tracingu. Na mocniejszych konsolach (bez XSS) nie zabrakło RT, który jest widoczny w cieniowaniu oraz odbiciach (ale nie na powierzchni wody), natomiast na komputerach osobistych ray-tracing został wykorzystany również przy okluzji otoczenia postaci. ElAnalistaDeBits podkreśla jednak, że RT nie jest aż tak dobry, by wybierać tę opcję kosztem płynności rozgrywki, tym bardziej że na konsolach tryb ten wpływa na jakość tekstur.

Wersja tytułu na PS5 odznacza się krótszymi czasami ładowania, w trybie Quality (Fidelity) doświadczymy wyższej rozdzielczości, dodatkowo sprzęt Sony dostarczy większej płynności po włączeniu RT, lecz warto zwrócić uwagę, że Xbox Series X oferuje lepszą wydajność w pozostałych trybach.

Tryb Quality zwiększa jakość tekstur, odległość rysowania, cienie, roślinność i oświetlenie na konsolach, lecz na wszystkich urządzeniach zaobserwujemy zacinanie się i ekrany wczytywania w pomieszczeniach Hogwartu. Xbox Series S nie oferuje RT (ma tylko 3 tryby), a ogrywając produkcję na tym urządzeniu zauważymy, że deweloperzy ograniczyli liczbę NPC.

Tryby Balanced i Performance HFR można włączyć tylko na monitorach kompatybilnych z 120 Hz.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Hogwarts Legacy.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (283)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper