Tekken 8 na rozgrywce i zwiastunie. Nina wkracza do gry, a twórcy pokazują nowe mechaniki

Gry
4531V
Tekken 8 Nina
Iza Łęcka | 06.02, 07:01

Katsuhiro Harada odsłonił następne karty. Podczas finałów Tekken World Tour 2022 nie zabrakło rozwijanego Tekken 8, a prezentując nowe ujęcia z rozgrywki, deweloper podzielił się szczegółami nadciągających nowości i zmian.

Nina Williams zadebiutowała już w pierwszym Tekkenie i zgodnie z tradycją ekipa Katsuhiro Harady ponownie wykorzysta możliwości wojowniczki. Postać wystąpiła we wszystkich częściach serii, dzięki czemu dla wielu entuzjastów IP jest ona jedną z najlepiej rozpoznawalnych bohaterek. W Tekken 8 Nina otrzyma nowy głos, a najnowszy zwiastun ukazuje ją w akcji.

W Tekken 8 ponownie skorzystamy z dopalacza (Rage State), który aktywuje się w momencie, gdy postać posiada końcówkę zdrowia, a podczas walki skorzystamy z Rage Art. Twórcy zrezygnowali z Rage Drive, zastępując mechanikę Systemem Heat, natomiast w nowej produkcji przywrócą Recoverable Gauge z Tekken Tag Tournament. Gracze będą odzyskiwać część zdrowia, lecz tylko w momencie, gdy będą aktywni na arenie i będą atakować przeciwnika. 

Japończycy chcą nagradzać zdecydowaną i brutalną rozgrywkę, a „agresywny” to słowo-klucz charakteryzujące Tekken 8, co powinniśmy odczuć podczas pojedynków.

Najnowsza część bijatyki idzie drogą Street Fighter 6 i zaoferuje graczom dwa style kontroli – Arcade to klasyczna forma, natomiast Special pozwoli na łatwiejsze wykonywanie combosów. Dla przykładu, wystarczy kliknąć L1 i jeden z przycisków funkcyjnych, by wykorzystać ruchy specjalne. Nowy system będziemy mogli wykorzystywać nawet w rozgrywkach sieciowych, a Harada podkreśla, że jest to świetna mechanika na start.

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (121)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper