Ubisoft Polska „zwija się z rynku”. Francuzi rezygnują z rodzimego oddziału

Gry
10739V
Ubisoft logo
Wojciech Gruszczyk | 02.02, 13:43

Pojawiła się bardzo niepokojąca wiadomość z polskiego rynku gier. Ubisoft Polska najwidoczniej przestaje istnieć i sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku Electronic Arts Polska, który choć istnieje na rynku, to jego kampanie realizuje w Polsce zatrudniona agencja.

Już kilka dni temu słyszeliśmy niepokojące informacje na temat sytuacji z lokalnymi oddziałami Ubisoftu. Francuska korporacja miała zająć się sprawdzeniem możliwości zespołów w potencjalnie mniejszych krajach i włodarze mieli rezygnować z posiadania własnych działów w niektórych krajach. Ubisoft Polska niestety nie przetrwał.

„Wygląda na to, że polski oddział Ubisoftu zwija się z rynku (a raczej centrala Ubisoftu zwija polski oddział). Trochę tak, jak to niedawno było z lokalnym Electronic Arts. Cieszyliśmy się dawno temu, że giganci otwierają u nas biura, ale najwyraźniej to się skończyło”.

Nasza redakcja może potwierdzić słowa Marcina Kosmana, ponieważ Ubisoft Polska nie będzie dalej funkcjonować i prawdopodobnie za wszystkie działania francuskiej korporacji będzie w następnych miesiącach odpowiadać wybrana agencja.

Ubisoft w styczniu anulował trzy kolejne gry i szósty raz opóźnił premierę Skull and Bones, a ostatnie działania korporacji niosły za sobą fatalne konsekwencje, ponieważ cena akcji korporacji spadła do najniższego od wielu lat poziomu.

Musimy jednak pamiętać, że Ubisoft ma teraz duże plany i w następnych miesiącach ma wrzucić na rynek aż 11 gier – na liście nie brakuje dużych produkcji pokroju Assassin’s Creed Mirage oraz Avatar: Frontiers of Pandora, ale nie jest sekretem, że firma potrzebuje kilku dużych sukcesów.

Źródło: Marcin Kosman

Komentarze (193)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper