PS VR2 notuje słabą sprzedaż? Sony znacząco obniża prognozy dotyczące dostaw

Gry
3234V
PS VR2 / PlayStation VR 2
Iza Łęcka | 31.01, 07:35

Gracze aż tak ochoczo nie przystąpili do zamawiania najnowszego sprzętu Sony. Ostatnie doniesienia sugerują słabszą dyspozycję japońskiego producenta, który miał wielkie plany dotyczące sprzedaży PlayStation VR2. Oczekiwania musiały zostać skorygowane.

Redakcja Bloomberg informuje o „drastycznym zredukowaniu prognoz” dotyczących premierowej sprzedaży PlayStation VR2. Przedsiębiorstwo pokładało nadzieję w wielki sukces next-genowego urządzenia, które w Polsce możemy kupić od 2999 do 3299 zł (w zestawie z grą), tymczasem liczba przedpremierowych zamówień nie jest aż tak wysoka, jak przewidywano.

Sony zamierzało w aktualnym kwartale wrzucić na rynek 2 mln egzemplarzy PlayStation VR2, lecz zgodnie z wiadomością Bloomberga liczba zestawów zmierzających do sklepów we wskazanym czasie została zmniejszona o połowę, do 1 mln sztuk. To zdecydowana reakcja na wcześniejsze analizy.

„Gigant elektroniczny z siedzibą w Tokio powiedział partnerowi handlowemu, aby oczekiwał zmniejszonych zamówień na panele wyświetlacza, jak wskazują osoby, które prosiły o nie podawanie nazwisk, ponieważ informacje nie zostały podane do publicznej wiadomości”.

Sony najwidoczniej nie wierzy, że sytuacja znacząco poprawi się w następnych miesiącach. Dziennikarze wskazują, że do końca następnego roku finansowego (od 1 kwietnia do 31 marca 2024 roku) dostarczonych na rynek zostanie około 1,5 mln egzemplarzy gogli wirtualnej rzeczywistości. Producent może w przyszłości zwiększyć zamówienia.

Możliwym problemem PS VR2 jest potencjalnie wysoka cena, która w porównaniu z innymi modelami z segmentu premium nie prezentuje się aż tak źle, lecz pamiętajmy, iż początek 2023 roku będzie dla wielu klientów wymagającym okresem pod względem finansowym. Obecnie coraz więcej firm technologicznych przygotowuje się do recesji.

Źródło: Bloomberg

Komentarze (268)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper