Serial Blair Witch powstanie? Zaangażowany reżyser oryginału – znamy pierwsze szczegóły

Filmy/seriale
325V
Blair Witch 2016
Iza Łęcka | 24.01, 13:53

Od kilku lat obserwujemy systematyczne powroty popularnych, bądź też lubianych przez odbiorców produkcji – zarówno w branży gier, jak i w dziedzinie filmów oraz seriali. Entuzjaści horrorów mogą przygotowywać się do wskrzeszenia kolejnej marki, a mowa o „Blair Witch”.

„Blair Witch” to seria horrorów, która została zapoczątkowana obrazem debiutującym w 1999 roku, lecz zdążyła także przeniknąć do innego medium – za sprawą cyklu gier wydawanych na PC w latach 2000-2001 oraz dzięki działalności krakowskiego Bloober Team. Niepokojące produkcje bazujące na legendzie niebezpiecznej czarownicy wychodziły raz lepiej, raz gorzej, a obecnie mogą powrócić dzięki staraniom jednego z wcześniejszych twórców.

„Blair Witch” może doczekać się serialu. Nad projektem miałby czuwać reżyser oryginalnego filmu, Eduardo Sanchez, który w ciągu ostatnich lat współtworzył takie seriale jak „American Horror Stories”, „Queen of the South”, „Nie z tego świata”. Filmowiec chciałby współpracować z Jedem Shepherdem – swego czasu ten scenarzysta i producent tworzył horror „Dashcam” oraz „Host”.

W trakcie podcastu Trip to the Movies Shepherd przyznał, że produkcja jest na bardzo wczesnym etapie, choć znane są podstawowe założenia odcinka pilotażowego. Fabuła serialu „Blair Witch” miałaby się rozgrywać po drugim filmie z serii, a Sanchez chciałby zaangażować do pracy kilka gwiazd. Pomysłodawcy mogą natrafić jednak na pewne trudności, bowiem jak sugeruje producent, twórcy czekają jeszcze na stosowne zgody wytwórni. Prawa do IP posiada obecnie Lionsgate.

Źródło: Gaming Bible

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper