PS5 „2 generacji” zamiast PS5 Slim lub Pro? Insider wspomina o nowej wersji PlayStation 5

Gry (plotka)
3633V
PS5 PlayStation 5 Sony
Iza Łęcka | 24.01, 08:23

Od zeszłego roku Tom Henderson dzieli się informacjami na temat odświeżonej wersji PlayStation 5. Tym razem informator odniósł się do ostatnich niepewnych doniesień dotyczących PS5 Slim i PS5 Pro. Jego zdaniem Sony zdecyduje się raczej na nową generację wcześniej wydanego sprzętu.

Wczoraj mogliśmy natrafić na wiadomości skupiające się na ulepszonym wydaniu japońskiej konsoli – nie musieliśmy zbyt długo czekać na reakcję branżowego insidera, który już wielokrotnie udowodnił, że posiada dostęp do wielu zakulisowych planów producentów. Henderson wątpi, by Sony mogło zdecydować się na usprawnienie konsoli, natomiast jego zdaniem przedsiębiorstwo raczej będzie się koncentrować na zwykłym odświeżeniu.

Jak wskazuje informator, Sony postawi na „2 generację” zwykłego PlayStation 5, bowiem planuje całkowicie zrezygnować z produkcji aktualnego sprzętu. Jeśli firma chciałaby dostarczać urządzenia w różnych cenach, to zapewne nie porzuciłaby wydanego w 2020 roku PS5:

„Co do wszystkich plotek o PS5 Pro/Slim - nie sądzę, że to [będzie model - przyp. red.] Pro lub Slim. Uważam, że to po prostu "gen 2" zwykłego PS5. Normalny PS5 przestanie być produkowany pod koniec tego roku, natomiast produkcja nowego modelu ruszy w kwietniu, a sprzedaż rozpocznie się we wrześniu. Sony nie zaprzestałoby produkcji PS5 "gen 1", gdyby mieli w produkcji różne konsole dla różnych punktów cenowych/specyfikacji”.

Tom Henderson twierdzi, że Japończycy porzucą wydane PS5, a w zamian chcą oferować jeden model – nie będzie już PlayStation 5 i PlayStation 5 Digital Edition. 

„Nowe PS5 zmniejszyłoby koszty produkcji i wysyłki, ponieważ mogą produkować tylko jedną konsolę; z odłączanym napędem”.

Informator słyszał już o PS6, dlatego jego zdaniem to właśnie pełna, nowa generacja wydaje się produktem bardziej prawdopodobnym niż PS5 Pro. Sony miałoby udostępnić na rynku konsolę, która najpewniej nie doczeka się dużych zmian w wyglądzie.

„Co do tego, czy w tej generacji będzie wersja Pro, to nie jestem do końca pewien. Nie wydaje mi się, aby zwykła wersja została jeszcze w pełni wykorzystana i prawdopodobnie nie będzie na masową skalę do końca roku. Mogę tylko powiedzieć, że więcej słyszałem o PS6 niż o PS5 Pro”.

„Co do tego, czy nowe PS5 wygląda jak stare; myślę, że tak. Nie sądzę, żeby były tam jakieś radykalne zmiany, tak szczerze”.

Źródło: Tom Henderson

Komentarze (254)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper