PS5 Pro z szybką premierą? Konsola ma otrzymać wodne chłodzenie

Gry (plotka)
9511V
ps5 pro
Wojciech Gruszczyk | 23.01, 13:26

W ostatnich tygodniach pojawiły się plotki dotyczące premiery PS5 Slim. Nowe urządzenie podobno faktycznie nadciąga, ale niekoniecznie będzie to wychudzony model. Najnowszy raport sugeruje tegoroczną premierę PS5 Pro. 

Nie jest to w żaden sposób potwierdzona wiadomość, ale redakcja Phonandroid.com powołuje się na swoje anonimowe źródło, które wcześniej kontaktowało się z dziennikarzami i i wiadomości okazały się wiarygodne. 

„Nasz informator zapowiada, że ​​będzie to model Pro, a nie wersja „slim”, o której słyszymy od kilku miesięcy. Jeśli rzeczywiście jest to model Pro, prawdopodobnie oznacza to, że możemy spodziewać się wzrostu wydajności konsoli , a co za tym idzie nowego układu od AMD”.

Informator sugeruje, że PS5 Pro ma być nie tylko mocniejsze, ale największą nowością będzie chłodzenie – Sony podobno chce zastąpić stary układ składający się z wentylatora i ciekłego metalu. W urządzeniu ma pojawić się chłodzenie wodne, które jest wykorzystywane przez niektórych graczy w nowych komputerach gamingowych. Dziennikarz sugeruje, że firma z powodu tak dużych zmian mogła zdecydować się również na przeprojektowanie wyglądu urządzenia. 

Wiadomość brzmi intrygująco, jednak trzeba pamiętać, że jest to wyłącznie plotka. Źródło sugeruje również, że premiera PS5 Pro miałaby się odbyć już za kilka miesięcy, ponieważ model mógłby trafić do graczy w kwietniu.

Warto jednak zwrócić uwagę, że kolejne źródło wspomina o premierze nowego modelu PlayStation 5 w 2023 roku. Aktualnie jednak Sony powinno skupić się na dostarczeniu na rynek DualSense Edge i PlayStation VR 2.

Źródło: Phonandroid

Komentarze (246)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper