Gran Turismo 7 – ile czasu potrzeba na stworzenie samochodu? Twórcy dzielą się zaskakującą informacją

Gry
2773V
Gran Turismo 7
Iza Łęcka | 12.01.2023, 09:13

Polyphony Digital czuwa nad systematyczną rozbudową ostatniej odsłony serii Gran Turismo, jednakże proces wdrożenia każdej maszyny wymaga sporo czasu i dokładnych prac. Deweloperzy ujawnili szczegóły.

W związku z obchodami 25-lecia marki, która na trwałe zapisała się w świadomości społeczności PlayStation, przedstawiciele Polyphony Digital od dłuższego czasu spotykają się z prasą i opowiadają o procesie tworzenia poszczególnych części wyścigów. Jak możemy się spodziewać, zespół przykłada ogromną uwagę do jak najdokładniejszego odwzorowania wszelkich najdrobniejszych różnic i ukazania ich na torze.

Dalsza część tekstu pod wideo

Kazunori Yamauchi nawiązał do kwestii tworzenia kolejnych samochodów podkreślając, że zawsze wybierany jest model będący „arcydziełem projektowym”, który wpisał się w historię motoryzacji. Opracowanie jak najdoskonalszego auta wymaga czasu – obecnie stworzenie jednego pojazdu od podstaw do Gran Turismo 7 zajmuje około 270 dni.

Japończycy nie tylko uzyskują informacje od producentów, ale gromadzą dane dotyczące fotografii wewnętrznej, nagrań wideo, skanowania laserowego, kolorymetrii i dźwięku – celem deweloperów jest nie tylko szczegółowe odtworzenie kształtu korpusu, odbić światła otoczenia czy tekstur, lecz również oddanie prawdziwych odgłosów silnika. Pracownicy zajmujący się tą procedurą są zlokalizowani w trzech placówkach mieszczących się w Europie, Ameryce Północnej i Japonii, gdzie dostarczane są prawdziwe auta.

Yamauchi oczywiście dostrzega liczne prośby graczy, którzy chcą umieszczenia w Gran Turismo 7 różnych samochodów, ale w całym skomplikowanym i żmudnym procesie należy wziąć pod uwagę „źródła”, z których może korzystać Polyphony Digital.

„Produkcja modeli trwa 3 dni dla „GT” i „GT2”, 30 dni dla „GT3” i „GT4”, 180 dni dla „GT5” i „GT6” oraz 270 dni dla produkcji „GT7”.”

Szef japońskiego studia przyznał, że obecnie firma jest w stanie stworzyć około 60 nowych maszyn w 12 miesięcy, lecz ta liczba nie odzwierciedla faktycznego stanu Gran Turismo 7 – od premiery w marcu 2022 roku wyścigi zostały rozbudowane o nieco ponad 30 modeli samochodów.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Gran Turismo 7.

Źródło: PSU

Komentarze (75)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper